محور بانه – سوته مسدود ‌شد

مدیر ساخت و توسعه راه‌های راه و شهرسازی کردستان گفت: محور بانه – سوته در جاده اصلی بانه به مریوان به علت عملیات راهسازی و انفجار بخشی از کوه، از ۱۲ تا ۱۷ امروز یکشنبه ششم بهمن مسدود است.

سعدی نقشبندی، اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۸ تا امروز ۲۷۱ فقره حریق در دو هزار و ۶۵۶ هکتار از مراتع و جنگل‌های استان کردستان اتفاق افتاده است.

وی افزود: یکی از گرفتاری‌ها و دغدغه‌های ما در منابع طبیعی بحث حریق و آتش‌سوزی است که هر سال چندین بار به جان مراتع و جنگل‌های استان می‌افتد که البته اگر مردم در این مورد به نیروهای ما کمک نکنند مطمئناً کاری نمی‌توانیم انجام دهیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان ادامه داد: بیشترین تعداد وقوع آتش سوزی در مراتع و جنگل ها به ترتیب مربوط به بانه با ۷۶ مورد، مریوان با ۴۷ مورد و سقز با ۴۰ مورد بوده است.

نقشبندی یادآور شد: منابع طبیعی بزرگترین سرمایه ملی است و باید این تفکر در بین مردم ایجاد شود که حفاظت از آن تنها وظیفه یک سازمان نیست بلکه همه در این راه سهیم هستیم.

وی بیان کرد: عرصه‌های منابع طبیعی، عرصه‌های فوق العاده ارزشمند از لحاظ ژنتیکی، تنوع گیاهی و تنوع اکوسیستمی هستند که با رویکرد افزایش مشارکت مردم و بهره‌برداران محلی می‌توان علاوه بر اینکه گام موثری در حفاظت از منابع طبیعی برداشت در جهت احیا، توسعه و بهره‌برداری اصولی از این سرمایه خدادادی کارهای مهمی نیز می توان انجام داد.

ایرنا
انتهای خبر/