مدارس کردستان با مساعد شدن شرایط مقابله با کرونا بازگشایی می‌شوند

استاندار کردستان گفت: مدارس استان کردستان با مساعد شدن وضعیت پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا بازگشایی می‌شوند.

 بهمن مرادنیا امروز در نخستین جلسه شورای آموزش و پرورش استان در سال ۱۳۹۹ در محل سالن شهدای گمنام استانداری با بیان این مطلب اظهار کرد: در صورت مساعد شدن شرایط و به منظور فراهم کردن امکان ادامه تحصیل دانش آموزان سعی می شود تا به تدریج نسبت به بازگشایی مدارس مناطق شهری و روستایی بر طبق دستورالعمل های ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای کشور شود.

وی افزود: مسئولان آموزش و پرورش استان باید با اتخاذ تدابیر لازم از آمادگی برای بازگشایی مدارس برخوردار باشند تا دانش آموزان سال تحصیلی را با موفقیت به پایان برسانند.

مرادنیا تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش معلمین و کارکنان آموزش و پرورش استان در این مدت دروس تحصیلی از طریق برنامه های آموزشی فضای مجازی در اختیار دانش آموزان قرار گرفته که از این اقدامات صادقانه تشکر و قدردانی می کنیم.

وی ذکر کرد: در زمان شیوع بیماری کرونا همانند حوزه پزشکی استان در خصوص درمان بیماران شاهد هستیم که کارکنان و معلمین دلسوز آموزش و پرورش نیز با احساس مسئولیت و با تمام توان برای ارائه خدمات آموزشی از طریق فضای مجازی به دانش آموزان وارد عرصه شده اند.

مرادنیا در ادامه بر لزوم تامین مسکن کارکنان و معلیمن آموزش و پرورش فاقد مسکن با همکاری دستگاه های اجرایی استان در قالب طرح مسکن ملی تاکید کرد.

استاندار کردستان در پایان یادآور شد: جامعه پرتلاش و دلسوز آموزش و پرورش استان همواره با پرورش نیروی انسانی توانمند در عرصه های علمی و آموزشی نقش مهمی در مسیر توسعه استان داشته اند.

 

انتهای پیام/