مراکز شماره‌گذاری خودرو فعالیت خود را از سر گرفتند

مراکز شماره‌گذاری خودرو از امروز شنبه راسما فعالیت خود را ا رعایت اصول فاصله‌گذاری اجتماعی و پرتکل‌های بهداشتی آغاز کردند.

در راستای حفظ سلامت هموطنان، از ۴۰ روز قبل کلیه مراکز تعویض پلاک سراسر کشور تعطیل شدند و از امروز پس از اجرای تمهیدات و پروتکل های بهداشتی در تمام مراکز شماره گذاری خودرو لحاظ شد و فعالیت دوباره این مراکز از امروز در سراسر کشور کلید خورد.

به گفته رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا خدمات ارائه شده به مراجین در این مراکز بر اساس پلاک خودروها است؛ یعنی خودروهای دارای پلاک زوج باید در روزهای زوج و پلاک‌های فرد در روزهای فرد از ساعت ۷ تا ۱۴ به مراکز مراجعه کنند.

به مراجعین توصیه می‌شود که اگر امر شماره گذاری خودروی شان ضروری نبوده و مدت وکالتشان هنوز زمان دارد، کار شمارهگذاری خودروی خود را به هفته بعد موکول کنند البته پرسنل مراکز شماره‌گذاری در ورودی این مراکز، تعداد مراجعه کنندگان را مدیریت می‌کنند؛ بر این اساس در مرحله ورود به پارکینگ‌ها بر اساس ظرفیت سالن اصلی به مراجعان اجازه ورود می‌دهند تا شاهد ازدحام جمعیت مواجه نباشیم.

به منظور رعایت فاصله‌گذاری اجتماعیمراجعان قبل از ورود به پارکینگ غربالگری و تب‌سنجی می‌شوند و موانع فیزیکی مابین ارباب رجوع و پرسنل به صورت شیشه‌ای و پلاستیکی تعبیه شده و کلیه سطوح، دستگیره‌ها، ‌ درها، دستگاه‌های خودپرداز و… به صورت مستمر گندزدایی می‌شوند.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا اعلام کرد که صندلی‌ها نیز برای نشستن مراجعان به صورت یک درمیان مشخص، جلوی باجه‌ها خط‌کشی، مواد ضدعفونی تهیه و سیستم نوبت‌دهی در جلوی گیت‌ها تعبیه شده تا از ازدحام مراجعان در جلوی باجه ها بکاهد.

مراجعه کنندگان حتما ماسک، دستکش و خودکار به همراه داشته و فقط فروشنده و خریدار در مرکز حاضر شده و  از آوردن افراد همراه بپرهیزند همچنین افرادی که با وکالتنامه در مراکز شماره گذاری حاضر می‌شوند دقت داشته باشند که وکالتنامه حتماً اعتبار داشته باشد در غیر این صورت حضور فروشنده الزامی است.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا به مدارک مورد نیاز برای شماره گذاری خودرو اشاره و بیان کرد: مدارک هویتی شخص از جمله کارت ملی و شناسنامه، مدارک هویتی خودرو از جمله سند و کارت ماشین، بیمه شخص ثالث و معاینه فنی و همچنین مدارک احراز سکونت اعم از اجاره‌نامه یا سند ملک به نام خود فرد یا همسر یا پدر و مادر از جمله مدارک اصلی مورد نیاز در مراکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا است.

 

انتهای پیام/