مربیان کانون پرورش فکری کردستان ۸۷ اثر فرهنگی تولید کردند

سهیلا شیخی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آثار در قالب طرح پیک امید در فضای مجازی تولید شده که شامل ۱۳ اثر انیمیشن و فیلم، ۱۰ اثر قصه گویی تصویری، یک اثر موسیقی، ۲۷ اثر آموزش کاردستی، ۱۷ اثر قصه گویی، ۲ اثر آموزش طراحی و نقاشی و ۱۷ […]سهیلا شیخی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آثار در قالب طرح پیک امید در فضای مجازی تولید شده که شامل ۱۳ اثر انیمیشن و فیلم، ۱۰ اثر قصه گویی تصویری، یک اثر موسیقی، ۲۷ اثر آموزش کاردستی، ۱۷ اثر قصه گویی، ۲ اثر آموزش طراحی و نقاشی و ۱۷ اثر ادبی شامل داستان و کتاب‌های صوتی است.

وی با بیان اینکه اجرای طرح پیک امید این کانون به منظور جلوگیری از گسترش شیوع بیماری کرونا از ۱۷ اسفند به صورت مجازی پیگیری شده است، افزود: تاکنون بیش از ۸۰ تن از مربیان اقدام به تولید آثار فرهنگی، هنری و ادبی با دربرگیری جامعه هدف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرده اند.

شیخی یادآور شد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان با اجرای طرح پیک امید به دنبال آن است تا برخی فعالیت‌ها و تولیدات آموزشی را به صورت داوطلبانه و جهادی از سوی مربیان در سایت اینترنتی و صفحه‌های کانون در شبکه‌های مجازی دنبال کند.

وی با بیان اینکه در این طرح آموزش‌ها به جامعه هدف با خلاقیت‌های تصویری مربیان انجام می‌شود، گفت: اعضا می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی www.omid.kpf.ir و یا پرتال‌های کانون پرورش فکری در شبکه های مجازی از جمله اینیستاگرام مراجعه و نسبت به دریافت فایل‌های آموزشی مورد نظر خود اقدام کنند.

در طرح پیک امید در فضای مجازی تمام اعضا می توانند با دنبال کردن هشتک‌های در دل دارم امید، کانونامید و پیک امید فرآورده‌های آموزشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را در فضای مجازی با سهولت بیشتر دریافت کنند.

در حال حاضر ۴۰ هزار کودک و نوجوان در سطح استان عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستند که در ۲۰ مرکز ثابت و چهار کتابخانه سیار روستایی آموزش می‌بینند.

اکنون بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی ابتلای ۱۶۷ نفر از افراد بستری به بیماری کرونا در این استان قطعی است.

در ۲۴ ساعت گذشته (ظهر دوشنبه تا ظهر سه‌شنبه) با اضافه شدن ۲ نفر به تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان این تعداد به ۱۶۷ نفر افزایش یافت.

تعداد فوتی‌های مبتلا به کرونا از ابتدای شیوع ویروس نیز به ۱۸ نفر رسیده است.

ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون علاوه بر کشورهای جنوب شرق آسیا، خاورمیانه، اروپا، قاره های آفریقا، اروپا و اقیانوسیه را هم تحت تاثیر قرار داده است.
ایران نیز از  ویروس کرونا در امان نماند و نخستین مورد بیماری ۳۰ بهمن ماه در قم شناسایی شد.
کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتما جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، هزار و ۱۷۸مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۶ هزار و ۱۶۹ نفر رسید.

پنج هزار و ۳۸۹ نفر از بیماران کرونا  در کشور بهبود یافته و ترخیص شده اند و این آمار روز به روز در حال افزایش است.

متاسفانه ۱۲۵ نفر از بیماران جان خود را از دست دادند و تعداد درگذشتگان بیماری کرونا در کشور به ۹۸۸ مورد رسید.