سرپرست فرمانداری بانه:

مردم به بانه مسافرت نکنند

در حال حاضر خیابان‌های بانه خلوت و مراکز تجاری نیز به صورت کامل تعطیل شده‌اند و برنامه‌ای هم برای پذیرایی از مسافران و مهمانان نوروزی نداریم.

محمد امین‌زاده روز سه‌شنبه در گفت و گویی اظهار داشت: در حال حاضر خیابان‌های بانه خلوت و مراکز تجاری نیز به صورت کامل تعطیل شده‌اند و برنامه‌ای هم برای پذیرایی از مسافران و مهمانان نوروزی نداریم.

وی با بیان اینکه تاکنون مسافران از سفر به بانه اجتناب کرده‌اند، افزود: مهمانپذیرها و خانه‌مسافرها نیز از پذیرش مسافر خودداری می‌کنند و هیچگونه خدماتی در بخش مسافر داده نمی‌شود.

سرپرست فرمانداری بانه تاکید کرد: بازار و مراکز تجاری این شهر تا ۱۵ فروردین تعطیل اعلام شده و بازاریان و مردم در این زمینه همکاری بسیار خوبی داشته و اقدام به قرنطینه کردن خود در خانه کرده‌اند.

امین‌زاده به پلمب چندین خانه مسافر اشاره کرد و یادآور شد: امکان اسکان مسافر در پارک‌ها و معابر عمومی نیز فراهم نیست و با کسانی که اقدام به این کار کنند، برخورد می‌شود.

وی اضافه کرد: در ورودی شهر بانه به سمت سقز، محدودیت‌هایی اعمال شده و اقدام به ضدعفونی کردن خودروها و تب‌سنجی و غربالگری سرنشینان می‌شود.

سرپرست فرمانداری بانه به کمک خیرین و سازمان‌های مردم نهاد در بحث تهیه مایحتاج و لوازم بیمارستانی اشاره کرد و گفت: تاکنون حدود ۶۰ هزار عدد مواد ضدعفونی تهیه و در میان نیازمندان توزیع شده است.

امین‌زاده از توزیع رایگان یک هزار عدد ماسک به صورت رایگان خبر داد و اظهار داشت: با کمک خیرین چندین کارگاه تولیدی در این شهرستان به تهیه لباس ایزوله و ماسک مشغول هستند.

وی به باز بودن واحدهای صنفی ضروری از جمله خبازی‌ها و مراکز عرضه گوشت قرمز و مرغ و سوپرمارکت ها اشاره کرد و افزود: شهروندان بابت تامین کالاهای اساسی و مواد غذایی نگرانی نداشته باشند چرا که این اقلام به اندازه کافی تامین شده و در بازار برای توزیع وجود دارد.

سرپرست فرمانداری بانه یادآور شد: روزانه به طور مرتب کار ضدعفونی کردن معابر، خیابان‌ها و اماکن عمومی این شهر انجام می‌شود و مردم نیز همکاری بسیار خوبی در این زمینه داشته‌اند.