مسئولان کشورهای اسلامی موظف به دفاع و حمایت از مسلمانان مظلوم هندوستان هستند

به گزارش ایکنا از کردستان، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کردستان در حمایت از مسلمانان هند بیانیه‌ای صادر کرده است؛که متن این بیانیه در ادامه آمده است. جنایت هولناک مریدان استکبار در هند و کشتار مسلمانان بی‌گناه، بار دیگر چهره‌ی خونخوار گرگ‌های پرمدعای مدعی حقوق‌بشر و دموکراسی‌خواهی را از پشت پرده‌ی تزویرِ همیشگی بیرون آورد و […]


به گزارش ایکنا از کردستان، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کردستان در حمایت از مسلمانان هند بیانیه‌ای صادر کرده است؛که متن این بیانیه در ادامه آمده است.

جنایت هولناک مریدان استکبار در هند و کشتار مسلمانان بی‌گناه، بار دیگر چهره‌ی خونخوار گرگ‌های پرمدعای مدعی حقوق‌بشر و دموکراسی‌خواهی را از پشت پرده‌ی تزویرِ همیشگی بیرون آورد و خطر و تبعات دخالت‌های خصمانه استکبار جهانی و دشمنان حربی را در سیاست‌های سایر کشورها علیه مردم مستضعف جهان به‌ویژه مسلمانان، به غافلان و مسامحه‌كاران گوشزد كرد.

این مصیبت و حوادث هولناک برای هر مسلمان و برای هر انسان منصف و شریفی در هر نقطه‌ی جهان بسی گران و غم‌بار است، ولی مصیبت بزرگ‌تر سکوت و همراهی و خیانت رسانه‌ها و به ظاهر صلح‌طلبان و روشنفكران عالم در حق ملل ستمدیده و مظلوم جهان می‌باشد؛ همانانی که به مسئولیت انسانی خود بی‌تفاوت بوده‌اند و همیشه با وارونه‌نمایی حقایق سعی داشته‌اند جای شهید و مظلوم را با جلاد و ظالم عوض نمایند. در این اتفاقات اخیر نیز مدعیان حقوق بشر باز هم طبق عادت همیشگی خود سکوت جنایت‌آمیز کردند و نسبت به کشتار مسلمانان در هند هیچ عکس‌العمل درخوری نشان نداده‌اند.

مسلمانان مظلوم هندوستان برای دفاع از حقوق خود به خیابان‌ها آمدند

پس از تصویب قانون ظالمانه و تبعیض‌آمیز حق شهروندی در هند، مسلمانان مظلوم هندوستان برای مقابله با ظلم و این قانون تبعیض‌آمیز اعتراض کردند؛ قانونی که در بخشی از آن به بازنگری تابعیت می‌پردازد و طبق آن غیرهندی‌ها تنها به شرط مسلمان نبودن تابعیت هندی دریافت می‌کنند؛ قانونی که بر اساس آن همچنین صدها هزار مسلمان نیز باید با مدارک و اسناد اثبات کنند که قبل از سال ۱۹۷۱ در هند‌ بوده‌اند، در غیر این صورت دیگر شهروند این کشور شناخته نمی‌شوند و مهاجر غیرقانونی محسوب می‌شوند و باید از هند اخراج شوند. این لایۀ نژادپرستانه تنها بخشی از دستور کار دولت مودی برای به حاشیه راندن مسلمانان هند می‌باشد که حتی با اصول برابری در قانون اساسی هند و اصل سکولار بودن قانون اساسی این کشور در تضاد است و آشکارا درخدمت منافع جهان‌خوارانه‌ی استکبار و در راس آن شیطان اکبر و اتباع آن است؛ البته از هندوتواها با آن سوابق و ‌ماهیت و از قشری در هند که علنا به آمریکاپرستی می‌پردازند و بت رئیس‌جمهور شیطان اکبر را نیز برای پرستش ساخته‌اند، جز این انتظاری نیست.

ردپای آمریکای جهانخوار در تک تک جنایات جهان
اخیرا پس از سفر رئیس‌جمهور آمریکای تروریست به دهلی‌نو که باعث موج جدیدی از اعتراضات در هند علیه ترامپ شد؛ بهانه‌ای برای هندوهای افراطی مهیا گشت که در اقدامی وحشیانه، به چندین مسجد و تجمع مسالمت‌آمیز مسلمانان حمله‌ور شوند که منجر به کشته یا زخمی شدن صدها نفر از مسلمانان بی‌دفاع هندی گردید؛ این حوادث تلخ در حالی اتفاق افتاد که در اوج ناعدالتی و تبعیض مذهبی، دولت‌مردان و نظامیان هندوستان در این یورش وحشیانه، به حمایت از افراطیون هندی پرداختند و با آنان در این اقدام غیرانسانی و غیراخلاقی، همکاری و همراهی کردند.

بی‌تفاوتی مدعیان حقوق بشر و صلح‌طلبی

اكنون سؤال ما از مدعیان داخلی و بین‌المللی مزور حقوق‌بشر و صلح‌طلبی این است كه در این صحنه‌ها چرا حتی به مکاتب تئوریزه کردۀ غلط خود هم پایبند نیستید؟ چرا امضای قرارداد سه میلیارد دلاری ترامپ برای فروش تسلیحات به دهلی‌نو جهت سرکوب مستضعفان و مسلمانان را محکوم نمی‌کنید؟ چرا تجمعات و اعتراضات مسالمت‌آمیز مردم هند را رسانه‌ای نمی‌کنید؟ چرا در جابی با تبلیغات دروغین و زهراگین خود و با وارونه‌نمایی، برخی اتفاقات را جنایت معرفی می‌کنید و آن را فریاد می‌زنید اما در جایی دیگر که جنایاتی وحشتناک رخ داده است حتی کسری از آن تحرکات را ندارید و قضیه را مسکوت باقی می‌گذارید و از کنار آن می‌گذرید؟

استکبار برای تحقق منافع خود از هیچ‌گونه جنایتی، شرم و باکی ندارد
همه‌ی آزادگان و عدالت‌پیشگان عالم بدانند که دستگاه استکبار و ایادی آن قصد خفقان و اختناق صدای عدالت‌خواهان، چه مسلمان و چه غیر مسلمان را در سراسر عالم داشته‌اند و دارند و برای تحقق منافع خصمانه و جهان‌خوارانه‌ی خود از هیچ‌گونه جنایت و کشتار انسان‌های بی‌گناه، شرم و باکی ندارند؛ و مردم جهان چنین سیاست ضدبشری استکبار را از بدو تاسیس دولت منحوس و جنایتکار آمریکا، تا به امروز بارها و بارها نظاره‌گر بوده‌اند.

مسلمانان جهان موظف به حمایت از مسلمانان مظلوم هندوستان هستند
تمام حقیقت‌جویان عالم به ویژه مسلمانان جهان، به هر نحو ممکن و در حد توان موظف به حمایت از مظلومین جهان و مسلمانان بی‌دفاع هند هستند که در این میان وظیفۀ مسئولان کشورهای اسلامی جهت اقدام و عمل در این‌باره بسیار سنگین و طبعا مسئولین سه قوه، نهادهای مرتبط و به خصوص دستگاه دیپلماسی نباید اجازه دهند که اتفاقات و اوضاع اخیر کشور، موجب غفلت عمومی از وضعیت برادران و خواهران مسلمان و مظلوم و بی‌آزار هندی شود تا دولت هند و طرفداران ظالم آن بتوانند اینچنین فشار و شکنجه‌ای بر آنان وارد بیاورند و جان و مال و ‌حریم آنان را مورد تعرض و تاراج قرار دهند. قوه قضاییه نیز در قالب ستاد حقوق بشر و مبتنی بر وظایف مصرح مندرج در آیین‌نامۀ آن، ملزم به اقداماتی از جمله شناسایی و تشخیص موارد نقض حقوق بشر در دیگر کشورها و اعلام موضع مناسب در مقابل آن است.
از دستگاه دیپلماسی کشور نیز که متاسفانه در سال‌های اخیر منفعل بوده است و نتوانسته است مواضع به حق جمهوری اسلامی ایران را به خوبی در جهان بیان کند و از حقوق مظلومان دفاع کند، در این مورد انتظار می‌رود در کنار محکوم کردن و فشارهای سیاسی، پیگیری‌های لازم را در مجامع بین‌المللی انجام دهد و ضمن آگاه‌سازی و تبیین این جنایات نژادپرستانه و تبعیض‌آمیز، بدون کوچک‌ترین ملاحظه‌کاری و انفعال، اقدامات لازم را به موقع به عمل آورد و با تمام توان از مسلمانان مظلوم هند، دفاع و حمایت کند.

در مقابل ظلم بایستیم
همچنین مردم شریف ایران در کنار مسئولین جمهوری اسلامی بدانند که اگر بخواهیم بر روی کره‌ی خاکی در خدمت مفاهیم توحیدی و ارزشی جریان‌ساز باشیم و مصداق کلام خدای متعال قرار بگیریم که فرمود: «فَمَن يَكفُر بِالطّاغوتِ وَ يُؤمِن بِاللَّهِ فَقَدِ استَمسَكَ بِالعُروَةِ الوُثقى لَاانفِصامَ لَها وَ اللَّهُ سَميعٌ عَليمٌ (بقره۲۵۶)» باید در مقابل ظلم و طاغوتیان در هر نقطه از جهان، صریح و شجاعانه، اعلام موضع کنیم و بایستیم و مبارزه کنیم.

در پایان جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کردستان حوادث اخیر هند و جنایات رخ داده را محکوم کرده و با استمداد و مدد از پرودگار دو عالم امیدوار است تمام مسلمانان و مستضعفان دنیا که زیر آتش هجمه ظالمین و مستکبران هستند، در آینده‌ی نزدیک رهایی یابند و نجات پیدا کنند و ان‌شاءالله دشمنان را عقب می‌رانند و گفتمان اسلام و انقلاب اسلامی را در اقصی نقاط عالم منتشر و مستقر می‌گردانند.
و السلام علی من اتبع الهدی

انتهای پیام