مسابقه استندآپ کمدی در کردستان فرخوان داد

مسابقه استندآپ کمدی با موضوع آزاد و با همکاری جهاد دانشگاهی، دفتر نماینده ولی فقیه، حوزه هنری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنرهای نمایشی، خانه مطبوعات و صداوسیمای مرکز کردستان برگزار می‌شود. علاوه بر تشویق مردم به همراهی پویش‌های در خانه بمانیم و کرونا را شکست می‌دهیم، ایجاد فضای شور و نشاط در […]مسابقه استندآپ کمدی با موضوع آزاد و با همکاری جهاد دانشگاهی، دفتر نماینده ولی فقیه، حوزه هنری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنرهای نمایشی، خانه مطبوعات و صداوسیمای مرکز کردستان برگزار می‌شود.

علاوه بر تشویق مردم به همراهی پویش‌های در خانه بمانیم و کرونا را شکست می‌دهیم، ایجاد فضای شور و نشاط در خانواده و استعدادیابی از دیگر اهداف این مسابقه است.

آثاری که به وسیله تلفن همراه تهیه و زمان آن ۵۰ ثانیه تا سه دقیقه و قابلیت انتشار در فضای مجازی را داشته باشند در این مسابقه شرکت داده می‌شود و شرکت کنندگان نیز باید فایل تولید شده را به ادمین کانال تلگرامی جهاد دانشگاهی به آدرس @fjkurd ارسال کنند.

مهلت ارسال آثار از یکم تا ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ اعلام شده و آثار دریافتی توسط هیئت داوران ارزیابی و به برگزیدگان هدایای نقدی و لوح تقدیر اهدا می‌شود و شرکت کنندگان باید توجه داشته باشند آثار اجرا شده باید با در نظر گرفتن معیارهای علمی و هنری، به ظرفیت فرهنگ عمومی توجه داشته و جنبه آموزشی در این زمینه در نظر گرفته شود.

در آثار ارسالی از نمادها و نشانه‌هایی استفاده شود که انرژی و شادی در کنار منطق و آگاهی را القا نماید و ترغیب مردم به در خانه ماندن، نرفتن به سفر در نوروز ۹۹، تقدیر از زحمات تمامی عوامل اجرایی و درمانی مقابله با کرونا، رعایت بهداشت فردی و آگاهی بخشی جمعی داشته باشد.

دبیرخانه مسابقه می‌تواند بعد از دریافت و تائید آثار ارسالی به نام هنرمند و جهاد دانشگاهی کردستان برای ارتباط بهتر و موثر مخاطبین، در شبکه های اجتماعی و سایر رسانه‌ها استفاده کند.

در زیر اثر یا هر جایی که هنرمند تشخیص دهد، نام هنرمند، عنوان مسابقه استندآپ کمدی جهاد دانشگاهی کردستان  و هشتک در خانه بمانیم، آورده شود.

شرکت در مسابقه برای آقایان و خانم‌ها آزاد بوده و محدودیت سنی و تعدد ارسال آثار وجود ندارد.

از ظهر شنبه دوم فروردین تا ظهر یکشنبه سوم فروردین، ۱۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شدند و تعداد بیماران از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به ۲۳۸ نفر رسید.

تاکنون ۶۶۲ نمونه از افراد مشکوک به کرونا گرفته شده که ۲۳۸ نمونه مثبت و ۳۷۰ نمونه هم منفی بوده و جواب آزمایش ۵۴ نفر نیز هنوز مشخص نشده است.

آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در استان به تفکیک شهرستان‌ها شامل سقز ۸۵ نفر، بانه ۵۱ نفر، سنندج ۴۱ نفر،  قروه ۱۷ نفر، بیجار ۱۴ نفر، کامیاران ۱۱ نفر، دیواندره ۱۰ نفر، مریوان ۶ نفر، دهگلان ۲ نفر و سروآباد یک نفر است.

از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان تاکنون ۲۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند که سه نفر از این بیماران در ۲۴ ساعت گذشته به مجموع فوتی ها اضافه شدند.

از کل فوت شدگان ناشی از ابتلای به ویروس کرونا ۱۲ نفر در شهرستان سقز، سه نفر سنندج، سه نفر قروه، پنج نفر بانه، ۲ نفر در بیجار، ۲ نفر در کامیاران و یک نفر در مریوان بستری بودند.

از ظهر دیروز تا امروز، یک هزار و ۲۸ مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و شمار مبتلایان به ۲۱ هزار و ۶۳۸ نفر رسید.

هفت  هزار و ۹۱۳ نفر از بیماران مبتلا بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شدند و با جانباختن ۱۲۹ نفر از بیماران در شبانه روز گذشته، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به یک هزار و ۶۸۵ نفر رسید.