ملاقات بیماران در بیمارستان‌های بانه ممنوع شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان بانه گفت: ملاقات عمومی بیماران در بیمارستان‌های شهرستان به منظور پیشگیری از شیوع بیماری عفونی و واگیردار بویژه کرونا تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

محمد شاهویسی عصر جمعه در گفت و گویی اظهار داشت: این تصمیم برای پیشگیری از شیوع بیماری‌های عفونی و ویروسی گرفته شده لذا از مردم و دوستان و اطرافیان بیماران بستری در بیمارستان‌های شهر درخواست می‌شود که از تجمع در مقابل بیمارستان وواصرار بر ورود به این اماکن خودداری کنند.

وی اضافه کرد: تمهیدات لازم برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در بانه انجام شده ولی از مردم و شهروندان درخواست می‌شود دستورات بهداشتی فردی را رعایت کرده و از حضور در تجمعات و اماکن آلوده خودداری کرده و حتی المقدور در منازل خود بمانند.

شهرستان مرزی بانه ۲ بیمارستان رازی و صلاح الدین ایوبی  با ۲۰۰ تخت به بیماران خدمات رسانی می‌کنند.

به دستور شورای افتاء شهرستان بانه نماز جمعه نیز برگزار نشد، همچنین همه مراسم عمومی و عزاداری نیز به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی در این شهرستان ممنوع اعلام شده است.

کلیه اماکن عمومی شهرستان بانه شامل باشگاه‌های ورزشی، استخرهای شنا، تالارهای عروسی، قلیان سراها و قهوه خانه ها نیز از دوشنبه گذشته به مدت ۲ هفته (۱۴ روز از ۶ تا ۲۰ اسفند سال جاری) تعطیل اعلام شد.

سرپرست فرمانداری بانه با بیان اینکه تاکنون مواردی از وجود این بیماری در بانه مشاهده نشده است، افزود: در مراکز بهداشتی و بیمارستان‌های شهرستان تدابیر پیشگیرانه در حال انجام است و در صورت نیاز یکی از بیمارستان‌ها به بیماران مبتلا به این ویروس اختصاص می‌یابد.

امین‌زاده با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی در ادارات اضافه کرد: باید در ادارات و مکان های عمومی، وسایل و اشیای که تماس دست با آنها زیاد است به صورت مرتب ضدعفونی شود و برگزاری مراسم عمومی نیز تا زمانی که خطر ابتلا به این ویروس وجود دارد، لغو شود.

وی یادآور شد: باید در ورود شهر نیز کنترل های بهداشتی با همکاری شبکه بهداشت، امدادگران جمعیت هلال احمر و نیروهای شهرداری انجام شود و در صورت تخلف مراکز عمومی از این دستور با متخلفان با جدیت برخورد می شود چرا که بحث سلامت شهروندان در این شرایط اهمیت بالایی دارد.

اماکن عمومی بانه ضد عفونی می‌شود

شهردار بانه گفت: به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا اماکن عمومی شامل صندلی و وسایل عمومی بازی پارک ها، سرویس های بهداشتی شهری، معابر عمومی و پایانه مسافربری بر اساس ضوابط بهداشتی توسط نیروهای خدمات شهری ضد عفونی می‌شوند.

وریا وثوقی اظهار داشت: به منظور آسودگی خاطر شهروندان پایانه مسافربری هر روز ضدعفونی می شود و مکان های عمومی نیز هر ۲ روز یک بار توسط نیروهای خدماتی شهرداری بانه ضد عفونی می شود.

وی ضمن درخواست از شهروندان برای کمک و همکاری در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا افزود: با برنامه ریزی های انجام شده و بر اساس اولویت ضدعفونی مکان های دیگر در دستور کار قرار می گیرد.

وثوقی از شهروندان درخواست کرد هنگام ضدعفونی مکان های عمومی با نیروهای شهرداری همکاری لازم را داشته باشند و مانع انجام فعالیت این نیروها نشوند.

آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در ایران تا ظهر جمعه (نهم اسفند) به ۳۸۸ نفر و فوت ناشی از آن در مجموع به ۳۴ نفر رسیده است همچنین ۷۳ نفر از مبتلایان بهبود یافته اند، براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی کردستان تاکنون آزمایش سه نفر از اهالی سنندج و سقز در خصوص ابتلای به کرونا مثبت شده است.

ایرنا
انتهای خبر/