منجی عالم بشریت مورد انتظار تمام بشریت است

ایسنا/کردستان نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه پیامبر در خطبه غدیر بر مسئله ظهور بشارت داده است، گفت: منجی عالم بشریت مورد انتظار تمام بشریت است. آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی، امروز(۲۱ فروردین) ضمن گرامیداشت ولادت باسعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج)، اظهارکرد: نیمه شعبان بین مسلمانان دارای ارج و قرب ویژه‌ای بوده […]ایسنا/کردستان نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه پیامبر در خطبه غدیر بر مسئله ظهور بشارت داده است، گفت: منجی عالم بشریت مورد انتظار تمام بشریت است.

آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی، امروز(۲۱ فروردین) ضمن گرامیداشت ولادت باسعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج)، اظهارکرد: نیمه شعبان بین مسلمانان دارای ارج و قرب ویژه‌ای بوده و در روایات از این شب به عنوان شب برات و شبی در کنار شب‌های قدر نام برده شده است و احیاء و شب زنده‌داری در این شب مبارک بسیار ارزشمند است که باید از این شب نهایت استفاده را برد.

وی نیمه شعبان را شب ولادت حضرت مهدی(عج) دانست و افزود:  ۱۱۰ نفر از علمای اهل سنت که از دانشمندان اسلام هستند قائل به این نکته هستند که ایشان در این شب متولد شده است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با ذکر اینکه همگی معتقدیم که اگر یک روز از عمر دنیا باقی مانده باشد مهدی موعود ظهور خواهد کرد، بیان کرد: بعد از اینکه زمین را ظلم و جور فرا گرفت، ایشان ظهور کرده و برای استقرار عدالت قیام می‌کند.

وی با اشاره به اینکه انتظار ظهور تنها خاص مسلمانان نیست، عنوان کرد: اعتقاد به ظهور منجی در تمامی ادیان وجود دارد و چرخه حیات و تکامل بشر از آدم تا انتهای دنیا بر حکمرانی دین خدا بر زمین تأکید دارد.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با تأسی به قرآن کریم اعلام کرد: او خدایی است که پیامبری را با کتاب هدایت و دین حق فرستاد که کتابش برای هدایت بشریت و کتابی کامل روزی بر کل جهان حاکم خواهد شد.
وی با بیان اینکه پیامبر در خطبه غدیر بر مسئله ظهور بشارت داده است، افزود: منجی عالم بشریت مورد انتظار تمام بشریت بوده و تمامی مکاتب یک منجی را قبول داشته که حضرت مسیح(ع) به‌عنوان یکی از یاران مهدی موعود شناخته می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان نیمه شعبان را روزی بزرگ توصیف و بیان کرد: در جمهوری اسلامی این روز به نام سربازان گمنام امام زمان(عج) نامگذاری شده که این فرزندان انقلاب آثارشان پیداست و مجاهدتشان خاموش و پنهان است.

وی با ذکر اینکه این سربازان گمنام با دشمنان بشریت و دشمنان امام زمان و دین مبارزه کرده و نظام مقدس زمینه‌ساز ظهور حضرت امام زمان را فراهم کنند، افزود: این سربازان امنیت را فراهم می‌سازند و این مهم از سوی مقام معظم رهبری بارها بر این موضوع اشاره شده که ما داریم زمینه را برای ظهور فراهم می‌کنیم.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری هدف گام دوم انقلاب را رسیدن به تمدن نوین اسلامی دانست و ادامه داد: تمدن نوین اسلامی باید در تمامی جهان استقرار یابد و نظام جمهوری اسلامی در راستای نیل به این هدف دشمنان داخلی و خارجی زیادی را خواهد داشت، به همین خاطر این سربازان گمنام هستند که تلاش و مجاهدت کرده تا تلاش دشمنان بی‌ثمر باشد.

 وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با وجود تمامی دشمنان در امنیت و آرامش است، عنوان کرد: تمام تلاش دشمنان در جهت ضربه زدن به جمهوری اسلامی به خودشان بازگشت.

وی با تأکید بر اینکه این سربازان گمنام بدون اینکه شناخته شوند و یا حتی ادعایی داشته باشند، به بهترین شکل رسالت خود را به سرانجام رسانده و در گمنامی کارهای بزرگی انجام داده‌اند، بیان کرد: این افراد خود را سربازان و عاشقان امام زمان دانسته و زمینه سازان ظهور هستند. 

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به اینکه استکبار با تمام قدرتش در مقابل جبهه مقاومت و انقلاب قرار گرفته و همواره شکست خورده است، تصریح کرد: این مکتب و تفکر در میان خود اروپا، آمریکا و غرب نفوذ پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از اندیشمندان غرب به وجود امام دوازدهم شیعیان پرداخته‌اند، ادامه داد: خود آنان معترف به وجود ایشان به عنوان منجی و کسی که جهان را نجات داده هستند و بسیاری از آنان مسلمان شده و حضرت مهدی را پذیرفته‌اند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به اینکه انتظار ظهور امام زمان(عج) نشانگر امیدبه آینده  است، گفت: در راستای این تفکر ما آینده را برای بشریت روشن می‌بینیم و امید داریم که ظلم، ناامنی، جنگ و ستم از میان رفته و عدالت و بهترین دین حاکم می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه وعده خداوند حتمی است، گفت: صالحان خلیفه بر زمین هستند و دین اسلام که مورد رضایت خداوند است توسط صالحان حاکمیت پیدا کرده و بعد از خوف، ترس، ناامنی، جنگ، کشتار و ترس‌هایی که بر بشریت ایجاد می‌شود، امنیت با ظهور حضرت مهدی حاکم و زمین را از حضور ظالمان نجات داده و در نهایت مستضعفین را حاکم زمین خواهد کرد.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی ولادت امام دوازدهم را سرمنشأ امید دانست و تاکید کرد: همگی باید تلاش کنیم تا با تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی، زمینه ظهور را فراهم کنیم چراکه بسیاری از زمینه‌های ظهور اتفاق افتاده است و پیروزی بر دشمنان آیت و نشانه حضور ایشان است.

وی ظهور مهدی موعود را مؤکد بر تمرکز بشریت بر یک اصل دانست و یادآور شد: ما مقام معظم رهبری را نائب ایشان دانسته و در جهان همگی متوجه شخصیت بزرگی همچون مقام معظم رهبری شده و معظم‌له زمینه‌ساز رهبری مهدی موعود و حاکمیت اسلام و عدالت بر جهان هستند.

انتهای پیام