فرمانده انتظامی کردستان

میزان کشف سوخت قاچاق در کردستان ۱۰۸ درصد افزایش یافت

نیمه اول امسال (از ابتدای فروردین تا پایان شهریور) میزان کشف انواع فرآورده‌های نفتی قاچاق در این استان نسبت به مدت مشابه پارسال، ۱۰۸ درصد افزایش داشته است.

سردار علی آزادی روز دوشنبه اظهار داشت: امسال در همین مدت بیش از ۴۵۸ هزار لیتر انواع فرآورده‌های نفتی قاچاق در استان کشف و ۳۵ دستگاه خودرو در این رابطه توقیف شدند.

وی از کشف و ضبط بیش از ۴۸ هزار لیتر سوخت قاچاق طی یک عملیات توسط ماموران پلیس آگاهی شهرستان کامیاران در روز گذشته خبر داد و افزود: در راستای طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق فرآورده‌های نفتی و حین کنترل خودروهای عبوری در محور کرمانشاه به کامیاران در محل ایست و بازرسی شهید میرجلیلی ۲ دستگاه خودروی کامیون کشنده حامل سوخت شناسایی شدند.

فرمانده انتظامی کردستان یادآور شد: پس از هماهنگی با مراجع قضایی، خودروهای مورد نظر متوقف و در بازرسی از آنها بیش از ۴۸ هزار لیتر بنزین قاچاق کشف شد و در همین رابطه ۲ نفر دستگیر و به همراه پرونده متشکله به مرجع قضایی معرفی شدند.

۲ روز پیش نیز بیش از چهار میلیارد ریال کالای قاچاق شامل بیش از ۳۰ هزار نخ سیگار خارجی، ۱۲۰ بسته تنباکو خارجی و ۲۳۴ بسته پودر دارویی غیرمجاز در مریوان کشف و ضبط شد.

همچنین ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالای پلیس آگاهی کردستان،  ۴۲۰ ثوب کاپشن مردانه قاچاق به ارزش بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال را در سنندج کشف و ضبط کردند.

استان کردستان یکی از استان‌های مرزی کشور است که حدود ۲۳۰ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد و اکنون دارای سه بازارچه مرزی سیرانبند بانه، خانم شیخان مریوان و مله خورد در سروآباد است.

انتهای خبر/