ناسا دستگاه “ونتیلاتور” ساخت

مهندسان ناسا برای کمک به مبتلایان "کووید-۱۹" دستگاه ونیتلاتور ساختند.

به گزارش بانه نیوز و به نقل از دیلی‌میل، یکی از دستگاه‌هایی که در روزهای کرونایی مورد نیاز است، دستگاه “تنفس مصنوعی” یا “ونتیلاتور” است.

 ناسا هم برای کمک به رفع کمبود این دستگاه‌ها، یک ونتیلاتور با قابلیت تولید انبوه ساخته که به اختصار “VITAL” نام گرفته است.

آزمایش دستگاه در چند روز گذشته، در نیویورک انجام شد.

محققان ” آزمایشگاه پیش‌رانش جت ناسا”(JPL) این ونتیلاتور را در ۳۷ روز توسعه داده‌اند تا ونتیلاتورهای سنتی در بیمارستان‌ها برای بیمارانی که وضعیت وخیمی دارند، آزاد شوند.

چرا که در حال حاضر بیمارستان‌های آمریکا با کمبود دستگاه ونتیلاتور مواجه هستند.

“مایکل واتکینز”(Michael Watkins) مدیر “آزمایشگاه پیش‌رانش جت ناسا”گفت: ما در ساخت فضاپیماها تخصص داریم نه ساخت وسایل پزشکی. وقتی محققان آزمایشگاه ما دریافتند که جامعه پزشکی و مردم نیاز به کمک دارند، به این ترتیب وظیفه خود دانستند که از نبوغ بالای خود برای کمک به این بحران بهره بگیرند.

مهندسان ناسا در حال حاضر به دنبال تایید سریع ونتیلاتور “VITAL” از سازمان غذا و داروی آمریکا هستند تا هرچه زودتر آن را به دست کادر درمان برسانند.

برای استفاده از “VITAL” مانند دستگاه‌های ونتیلاتور معمولی لازم است لوله اکسیژن در مجاری تنفسی بیمار قرار گیرد تا بتواند نفس بکشد.

“VITAL” برای تولید سریع‌تر و تعمیر و نگهداری آسان‌تر طراحی شده است و نسبت به دستگاه‌های ونتیلاتور معمولی از یک هفتم قطعات آن‌ها استفاده می‌کند.

موسسه فناوری کالیفرنیا قصد دارد مجوزهای رایگان برای این دستگاه ارسال کند و به دنبال تولیدکننده برای تولید انبوه این دستگاه است.

 

انتهای پیام/