نامه‌ی استانداری قدرت اجرایی ندارد!

شهرداری بانه از ابتدای شورای دوره ی پنجم حال و اوضاع مناسبی به خود ندید و با انتخاب مورد اعتراض مردم بانه، وریا وثوقی به عنوان شهردار انتخاب شد که با حواشی و اعتراضات بسیاری مواجه گردید و اینبار استانداری او را نمی‌پذیرد.

به گزارش بانه نیوز؛ “حاج وریا وثوقی” شهردار بانه که از همان ابتدا عدم برنامه و راهکار و عدم توسعه و آبادانی بانه از اقداماتش نمایان بود که نبود هیچ طرح عمرانی و معوقات کارمندان در ماه های متوالی از شاهکارهای دوران فعالیت وی به شمار میرود در مخمسه افتاد اما خیالش هم نیست.

⁩در آخرین روزهای کرونایی سال ۹۸ نامه برکناری و عدم نیاز به وریا وثوقی که به نوعی اخراج محترمانه وی بود به فرمانداری بانه رسید تا سرپرست آرام و محافظ کار فرمانداری بانه این موضوع را به شورا اعلام کند تا نسبت به تعیین سرپرست اقدام نمایند که تاکنون این امر به دلیل عدم تمایل اعضای شورا انجام نیافته است.

اعضای شورای شهر بانه در اقدامی جالب سریعا به استانداری کردستان رفتند تا شاید شخص اول دولت تدبیر و امید برای حاج وریا کاری انجام دهد اما بهمن مرادنیا حتی اجازه ملاقات را به آنان نداد و دست خالی به شهر بانه بازگشتند.

شهردار به اصطلاح اخراج شده شهر بانه در روزهای اول سال با انتشار پیام تبریک سال تازه و دستوراتی در شهرداری خواست که خود را از این نامه بی اطلاع جلوه دهد که باید گفت: حاجی جان! این صندلی دیگر برای شما صندلی نخواهد شد.

جالب اینجاست ⁩استانداری کردستان اوایل هفته جاری مجددا به فرمانداری بانه و شخص وریا وثوقی اعلام کرد که باید از روز چهارشنبه محل شهرداری بانه را ترک کرده و طبق روال گذشته به کمیته امداد بازگردد و دیگر حق حضور در شهرداری را ندارد اما کو گوش شنوا!!

باتوجه به عدم اطاعت وریا وثوقی از نامه ارسالی، گویا دیروز معاون عمرانی استانداری کردستان به وریا وثوقی اعلام کرده که باید شهرداری بانه را ترک کند و به کمیته امداد بازگردد که باز هم حاجی قصد اجرای دستورات را به هیچ شیوه‌ای ندارد.

حال با این اوضاع و احوال و نامه ۲۷ اسفند ۹۸ مبنی بر اتمام کار شهردار بانه این سوال وجود دارد که نامه و چک های امضا شده وریا وثوقی که فاقد اعتبار است چگونه ضمانت اجرایی دارد؟ و در صورت تخلف چه کسی پاسخگو خواهد بود؟ اعضای شورا به چه دلیل با این موضوع مخالفت میکنند؟آیا حاج وریا اعضای شورا آنقدر دارای کارنامه درخشان است که برای ماندنش این همه در حال تلاشند؟

در پایان باید به این نکته اشاره کرد که شهردار باید آنچنان عملکرد و چهره ای از خود به جابگذارد که مردم و کارمندان شهرداری برای وی دعای بخیر کنند نه اینکه برای رفتن شهردار اکثریت افراد روز و ساعت و حتی دقیقه شماری کنند که گویا این روایت همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/