نانوپوششی برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا تولید شد

به گزارش گروه فناوری خبرگزاری دانشجو، نانوپوشش چندکاره‌ای ساخته شده که می‌توان آن را روی سطوح داخلی ساختمان و دیوار‌ها استفاده کرد. این نانوپوشش که FN-NANO نام دارد، می‌تواند مانع از گسترش ویروس کرونا در محیط شود. اصلی‌ترین بخش این نانوپوشش، نوعی فتوکاتالیست از جنس دی‌اکسید تیتانیوم است. TiO ۲ به‌عنوان ماده‌ای ایمن و بی‌ضرر […]


به گزارش گروه فناوری خبرگزاری دانشجو، نانوپوشش چندکاره‌ای ساخته شده که می‌توان آن را روی سطوح داخلی ساختمان و دیوار‌ها استفاده کرد. این نانوپوشش که FN-NANO نام دارد، می‌تواند مانع از گسترش ویروس کرونا در محیط شود.

اصلی‌ترین بخش این نانوپوشش، نوعی فتوکاتالیست از جنس دی‌اکسید تیتانیوم است. TiO ۲ به‌عنوان ماده‌ای ایمن و بی‌ضرر برای انسان و حیوانات بوده که سازمان غذا و داروی آمریکا نیز آن را تایید کرده است.

مطالعات بسیاری در مورداستفاده از دی‌اکسید تیتانیوم به‌عنوان فتوکاتالیست انجام شده که نشان می‌دهد این ماده قادر به تجزیه ترکیبات آبی، باکتری‌ها و ویروس‌ها است. این کار با استفاده از فرآیند تجزیه اکسیدی انجام می‌شود.

تجزیه اکسیدی به این معنا است که اگر دی‌اکسید تیتانیوم در معرض نور قرار گیرد، مواد آلی موجود در سطح اکسید شده و از بین می‌رود؛ در نتیجه، دی‌اکسید تیتانیوم می‌تواند برای از بین بردن ویروس‌های موجود در هوا، باکتری‌ها و ترکیبات آلی فرار به کار رود.

بیمارستان MLK، اولین بیمارستان در کالیفرنیا است که از این نانوپوشش استفاده خواهد کرد. این پوشش توسط گروه ساختمانی JT در این بیمارستان استفاده می‌شود. فرودگاه بین‌المللی لاس‌وگاس اولین فرودگاهی است که از نانوپوشش FN-NANO استفاده می‌کند که این پروژه به شرکت ساختمانی KOR سپرده شده است. نانوپوشش FN-NANO در ایالت نوادا در آمریکا تولید می‌شود.