نانوکلینیا، محلول ضدعفونی کننده قوی دست و سطوح تولید شد

به گزارش گروه فناوری خبرگزاری دانشجو، شرکت آرمان جستجوگران انرژی نور با استفاده از نانوذرات نقره و اکسید روی، موفق به ساخت محلول ضدعفونی‌کننده قوی شده است که قابل استفاده برای دست و سطوح مختلف بوده و می‌توان از آن برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های عفونی و رفع آلودگی‌های با منشا باکتری، ویروس و […]


به گزارش گروه فناوری خبرگزاری دانشجو، شرکت آرمان جستجوگران انرژی نور با استفاده از نانوذرات نقره و اکسید روی، موفق به ساخت محلول ضدعفونی‌کننده قوی شده است که قابل استفاده برای دست و سطوح مختلف بوده و می‌توان از آن برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های عفونی و رفع آلودگی‌های با منشا باکتری، ویروس و قارچ استفاده کرد. این محصول علاوه بر گواهی‌نانومقیاس، تاییدیه سازمان غذا و دارو را نیز دریافت کرده است.

این محصول که حاوی نانو مواد نقره، اکسید روی، مواد نگهدارنده و اسانس است، تفاوت بارزی با محلول‌های ضدعفونی‌کننده موجود در بازار دارد. این محصول به دلیل داشتن نانو مواد نقره و اکسید روی علاوه بر اثر روی باکتری برای از بین بردن انواع میکرواورگانیسم‌ها و قارچ‌ها بسیار مفید و قوی عمل می‌کند. این محلول بدون نیاز به آبکشی و خشک کردن، سطوح و دست‌ها را تمیز و ضدعفونی می‌نماید و با وجود ترکیبات مرطوب‌کننده و نرم‌کننده از خشکی پوست جلوگیری می‌کند. ماندگاری محصول بر خلاف سایر ضدعفونی کننده‌ها که اثرات لحظه‌ای دارند، طولانی مدت است.

این ماده ضدعفونی کننده، تنها محصول شرکت آرمان جستجوگران انرژی نور نیست. به گفته محبوبه دولتیاری اسلامی؛ مدیرفنی شرکت آرمان جستجوگران انرژی نور، این شرکت از سال ۱۳۹۳ اقدام به تولید چند نوع نانومواد کرده‌ و در حال حاضر مشتریانی از صنایع مختلف نظیر نساجی، آرایشی و بهداشتی و پلاستیک دارد. در واقع بیشتر مشتریان آرمان جستجوگران انرژی نور شرکت‌های نانویی هستند که از این نانومواد برای ایجاد ارزش افزوده بیشتر در محصولات خود استفاده می‌کنند.

پیش از این شرکت آرمان جستجوگران انرژی نور نانوذرات سلنیم دی‌سولفات برای استفاده در صنعت شامپو تولید کرده است. کلوئیدی بودن و داشتن ابعاد نانومتری باعث شده تا اثربخشی محلول سلنیوم دی‌سولفات این شرکت افزایش بیشتری نسبت به پودرهای موجود در بازار داشته به‌طوری که میزان مصرف آن در خط تولید به یک پنجم کاهش یابد. این نانوذرات موجب بروز خاصیت ضدشوره و ضد خارش می‌شود.