نجات از چوبه دار در دقیقه ۹۰ و طعم خوش «گذشت»

خانواده رنجبری ساکن سنندج، در شروع ماه مباک رمضان با رقم زدن یک حماسه گذشت؛ یک جوان را که قاتل فرزندنشان بود به دامن خانواده «میرکی» باز گرداندند تا شمیم خوش گذشت همچنان در کردستان به مشام برسد.

به گزارش بانه نیوز؛ دو جوان این دو خانواده در سال ۹۶ در دچار یک نزاع شده و یکی از آنها مرتکب قتل شد. قاتل محکوم به قصاص شد و قرار بود پنجشنبه گذشته حکم او اجرا شود که با پا در میانی، نماینده ولی فقیه در کردستان، ماموستا رستمی نماینده مردم در مجلس خبرگان و جمعی دیگر از معتمدان سنندج، خانواده رنجبری حاضر به رضایت شدند و جلو اجرای حکم قصاص گرفته شد.

این دو خانواده امروز (سه شنبه ۹ اردیبهشت) در دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان ملاقات کردند، هر دو اعضای خانواده از «حال خوبشان»  و رضایت از این «گذشت» می گفتند.

نماینده ولی فقیه در کردستان هم  گفت: عفو و بخشش و گذشت از قصاص موجب صلح و دوستی میان خانواده‌ها و ایجاد وحدت در جامعه مسلمین می‌شود.

آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی با بیان اینکه قرآن همیشه مسلمانان را به همبستگی و وحدت دعوت می‌کند بنابراین باید از مسائلی که موجب کدورت و تفرقه می‌شود، گذشت چون این عمل نیک موجب صلح و دوستی می‌شود و اگر گذشت نباشد ممکن است کدورت‌ها سال‌ها ادامه داشته باشد، گفت: عفو و بخشش در ماه رمضان اهمیت بیشتری دارد،  قرآن گریم می فرماید اگر کسی گذشت و عفو کرد اجر آن با خداست و هرچه این گذشت بزرگتر باشد اجر بالاتری خواهد داشت.

آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه خداوند قصاص را الزام کرده اما می‌گوید اگر عفو کنید رحمت و مغفرت الهی در پی آن می‌آید،  یادآور شد: بخشش فرد از قصاص می‌تواند زندگی او را تغییر دهد و همیشه به دنبال جلب رضایت خدا و مردم باشد.

وی تاکید کرد: بعد از انتقام فرد همیشه خود را سرزنش می‌کند اما با توجه به لذت موجود در گذشت، پس از آن فرد از درون خوشحال و راضی است و عزت و سربلندی نصیب خانواده اش می‌شود.

با هماهنگی‌هایی که اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کردستان چهار ساعت پیش از اجرای حکم انجام داد و حضور نماینده ولی فقیه در کردستان، ماموستا فایق رستمی، جلال شریعتی عضو شورای سنندج و سرهنگ جمشید رضایی فرمانده لشکر امام علی (ع) سپاه خانواده رنجبری حاضر به گذشت از قاتل شده و از قصاص او گذشتند.

انتهای پیام/