رییس اتحادیه خبازان، قنادان و مواد غذایی شهرستان بانه

نرخ بامیه و زولبیا درجه یک در شهرستان بانه ۱۸ هزار تومان تعیین شد

"جلال رنجبری" رییس اتحادیه خبازان، قنادان و مواد غذایی شهرستان بانه اعلام کرد: پس از بررسی و پیگیری های لازم و توافق انجام شده با مسئولین ذیربط، نرخ هر کیلو بامیه و زولبیا درجه یک 18 هزار تومان تعیین شد.

به گزارش بانه نیوز؛ “جلال رنجبری” رییس اتحادیه خبازان، قنادان و مواد غذایی شهرستان بانه طی گفت و گویی با خبرنگار بانه نیوز اظهار داشت: همچنان که اطلاع دارید با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، تعیین نرخ بامیه و زولبیا یکی از دغدغه های این اتحادیه و دیگر مسئولان مربوطه میباشد چراکه از قدیم‌الایام یکی از موارد خوراکی و مصرف روی سفره افطار بوده و از جایگاه خاصی برخوردار بوده و هست.

وی افزود: دراین‌راستا جهت تعیین نرخ ان پس از بحث و بررسی های لازم، هماهنگی با دیگر شهرستانهانهای همجوار، امروز پنجشنبه ۴ اردیبهشت با حضور ادارات ذیربط با برگزاری جلسه ای در اداره صمت، نرخ هرکیلو بامیه و زولبیا درجه یک ۱۸ هزار تومان تعیین گردید.

“رنجبری” در ادامه نسبت به فعالیت تعداد زیادی افراد سودجو و فرصت‌طلب که بااستفاده از مواد اولیه‌ی فاسد و تاریخ مصرف گذشته جهت کسب مال، جان و سلامت مردم را به خطر میاندازند هشدار داد و گفت: از عموم شهروندان محترم خواستاریم در انتخاب قنادی و نوع بامیه و زولبیا دقت نمایند و از خرید کردن از مکان‌های غیربهداشتی یا سر چهار راه ها و مکان های غیرمعمول خودداری نمایند.

وی ادامه داد: آنچه لازم به توضیح است بعکس باور عموم، تیرگی رنگ بامیه و زولبیا نشانه‌ی مرغوبیت نیست، بلکه نشانه‌ی غیرمعمول و بی رویه سرخ کردن در روغن است.

رییس اتحادیه خبازان، قنادان و مواد غذایی شهرستان بانه افزود: همچنین در جلسه فوق موضوع فعالیت رستوران ها غذاهای آماده، ساندویچی‌ها و کلانه پزی‌ها نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت. با وجود ویروس کرونا و اهمیت رعایت فاصله اجتماعی و رعایت دستورات بهداشتی، اجازه فعالیت آنها در ماه مبارک رمضان پبصورت بیرون بر، مشروط به رعایت نکات بهداشتی مصوب گردید که با امضا کردن فرم تعهد نامه در دفتر اتحادیه مجوز و نامه معرفی به اماکن صادر خواهد شد.

ایشان در پایان اظهار داشتند: لازم است شهروندان عزیز و بزرگوار ضمن رعایت نکات بهداشتی در راستای حفظ سلامت عمومی همکاری و ناظر بر اجرای نکات بهداشتی باشند و درصورت مشاهده هرگونه تخلف به شماره تلفن های
☎️۱۲۴
☎️۰۸۷_۳۴۲۱۰۷۲۰
☎️۰۸۷_۳۴۲۴۲۴۰۴
اطلاع دهند.

 

انتهای پیام/