سرپرست فرمانداری بانه:

نقاهتگاه بیماران بهبود یافته کرونا در بانه راه‌اندازی شد

باشگاه ورزشی گلشهر با ظرفیت ۲۰ تخت و زائر سرای سپاه با ظرفیت ۲۴ تخت برای سپری کردن دوره نقاهت بیماران بهبود یافته کرونایی بانه تجهیز شده است.

محمد امین زاده روز سه‌شنبه در گفت وگویی با اشاره به بهبودی تعداد زیادی از بیماران کرونا اظهار داشت: باشگاه ورزشی گلشهر با ظرفیت ۲۰ تخت و زائر سرای سپاه با ظرفیت ۲۴ تخت برای سپری کردن دوره نقاهت بیماران بهبود یافته کرونایی بانه تجهیز شده است.

وی اضافه کرد: در شرایط فعلی این تعداد تخت در این ۲ مکان برای سپری شدن دوره نقاهت بیماران بهبود یافته مناسب است در صورت نیاز ظرفیت نقاهتگاه بانه افزایش می یابد.

امین زاده با بیان اینکه راه اندازی نقاهتگاه برای محافظت از بیماران بهبود یافته و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا راه اندازی شده است، افزود: امکانات لازم برای بیماران در نقاهتگاه بیماران وجود دارد و دوره نقاهت بیماران ۱۰ روز است.

وی یادآور شد: تعدادی از پرستاران و پزشکان در دوره نقاهت از بیماران بهبود یافته مراقبت می کنند و وسایل مورد نیاز نیز برای بیماران بهبود یافته تامین می شود.

اکنون بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی ابتلای ۱۶۷ نفر از افراد بستری به بیماری کرونا در این استان قطعی است.

در ۲۴ ساعت گذشته (ظهر دوشنبه تا ظهر سه‌شنبه) با اضافه شدن ۲ نفر به تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان این تعداد به ۱۶۷ نفر افزایش یافت.

تعداد فوتی‌های مبتلا به کرونا از ابتدای شیوع ویروس نیز به ۱۸ نفر رسیده است.

ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون علاوه بر کشورهای جنوب شرق آسیا، خاورمیانه، اروپا، قاره های آفریقا، اروپا و اقیانوسیه را هم تحت تاثیر قرار داده است.
ایران نیز از  ویروس کرونا در امان نماند و نخستین مورد بیماری ۳۰ بهمن ماه در قم شناسایی شد.
کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتما جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، هزار و ۱۷۸مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۶ هزار و ۱۶۹ نفر رسید.

پنج هزار و ۳۸۹ نفر از بیماران کرونا  در کشور بهبود یافته و ترخیص شده اند و این آمار روز به روز در حال افزایش است.

متاسفانه ۱۲۵ نفر از بیماران جان خود را از دست دادند و تعداد درگذشتگان بیماری کرونا در کشور به ۹۸۸ مورد رسید.

انتهای پیام/