نگاه مجریان انتخابات، صیانت از اراده عمومی مردم است

فرماندار شهرستان سقز گفت: برگزاری انتخابات، بزرگترین و مهمترین وظیفه وزارت کشور است که با رعایت اصل بی طرفی، اعتماد عمومی مردم را به سیستم سیاسی کشور دو چندان افزایش می دهیم.

کامیل کریمیان در گفت و گویی در حاشیه بازدید از محل ستاد ثبت نام از کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که دومین روز از آن در حال سپری شدن است، اظهار داشت: فرمانداری به عنوان زیر مجموعه وزارت کشور، مجری انتخابات است و تحت هیچ شرایطی نمی گذاریم اصل بی طرفی و حراست از حق الناس به عنوان یک وظیفه مهم و اساسی خدشه دار شود.

وی افزود: به عنوان مسئول و مجری، شخصا ناظر بر تمامی مراحل اجرایی انتخابات هستم و اجازه نخواهم داد امانت مردم به عنوان حق الناس تضییع شود.

فرماندار و رئیس ستاد انتخابات شهرستان سقز ادامه داد: به مدیران هم تذکر داده شده است که نبایستی در زمان اداری، له یا علیه کاندیداها صحبت یا فعالیت کنند.

کریمیان تاکید کرد: استفاده از وسایل اداری و امکانات دولتی برای کاندیداها ممنوع و در صورت اعلام گزارش یا مشاهده، با مدیر به جد برخورد خواهد شد و شخص به تخلفات اداری معرفی می شود.

وی با بیان اینکه انتخابات نمادی از دموکراسی و مردم سالاری است ادامه داد: مشارکت گسترده و پرشور مردم در انتخابات اسفندماه نشان دهنده اقتدار مردمی نظام اسلامی خواهد بود و بایستی عوامل برگزارکننده و مجریان انتخابات با نگاه بی‌طرفانه، بسترهای لازم را برای افزایش مشارکت سیاسی و حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رای فراهم کنند.

فرماندار سقز همچنین با اشاره به اهمیت حفاظت و حراست از آرای مردم، تصریح کرد: رای حق الناس است و تعیین کننده انتخابات، مردم هستند و در این راستا، وظیفه مشترک هیاتهای چندگانه انتخابات نیز این مهم است.

بر اساس آخرین آمار و طی دیروز و امروز دو نفر برای این دوره از مجلس ثبت نام کرده و یک نفر هم در حال تکمیل مدارک است.

استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و شش نماینده در مجلس شورای اسلامی است، فرمانداری ویژه سقز به عنوان مرکز حوزه انتخابیه شهرستان های سقز و بانه محسوب می شود و فرایند ثبت نام نامزدهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر کشور از روز یکشنبه ۱۰ آذرماه در ستاد انتخابات مستقر در این فرمانداری آغاز و تا ساعت ۱۸ روز شنبه ۱۶ آذر نیز ادامه خواهد داشت.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.

مهر
انتهای خبر/