هشت خانه مسافر متخلف در بانه پلمب شد

سعدالله رحیمی خواه روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نظارت بر خانه‌های مسافر با جدیت بیشتری ادامه دارد و از نیمه دوم سال ۹۸ فعالیت خانه‌های مسافر در بانه غیرقانونی شده و هر گونه فعالیت و اسکان مسافر در این خانه‌ها غیرقانونی است و با متخلفین برخورد می‌شود. وی با بیان […]

سعدالله رحیمی خواه روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نظارت بر خانه‌های مسافر با جدیت بیشتری ادامه دارد و از نیمه دوم سال ۹۸ فعالیت خانه‌های مسافر در بانه غیرقانونی شده و هر گونه فعالیت و اسکان مسافر در این خانه‌ها غیرقانونی است و با متخلفین برخورد می‌شود.
وی با بیان اینکه بر اساس دستور قضایی و سرپرستی فرمانداری شهرستان بانه تمام خانه‌های مسافر باید پلمب شود، اضافه کرد: بر اساس لیست خانه‌های مسافر بازرسی و نظارت بر این اماکن انجام شده که با تعیین مهلت ۲۴ ساعته مبنی بر عدم فعالیت واحدهای اسکان مسافر هشت واحد متخلف که اقدام به اسکان غیر قانونی مسافر کرده بودند، پلمب شد.
رحیمی خواه با بیان اینکه نظارت و بازرسی بر خانه های مسافر ادامه دارد، افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا اسکان مسافر در خانه های مسافر باعث شیوع بیشتر این ویروس می شود که باید شهروندان در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه اسکان مسافر در هتل ها و مهمانپذیرها انجام می‌شود و شهروندان باید مسافرین احتمالی را به مراکز اقامتی رسمی هدایت کنند، یادآور شد: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف در این زمینه موارد را به اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بانه اطلاع دهند.
شهرستان مرزی بانه ۱۰ هتل و پنج میهمان پذیر دارد و این شهرستان با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
بهمن مرادنیا استاندار کردستان در نشست ستاد مدیریت کرونا با بیان اینکه محدودیت‌ تردد در ورودی شهرهای کردستان اعمال خواهد شد، از مردم استان خواست از اقوام و بستگان خود بخواهند تعطیلات نوروزی سال آینده بە کردستان سفر نکنند.
بر اساس تصمیماتی که در این ستاد گرفته شده اسکان مسافر در خانه‌های مسافر و خانه بومگردی در روستاها هم ممنوع شده است و در صورتی که کسی بنا به ضرورتی به کردستان سفر کند تنها می‌تواند در هتل و مهمانپذیرها بماند.
اکنون ۱۱۸ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی ابتلای ۷۸ نفر از این افراد به بیماری کووید ۱۹، قطعی است تاکنون ۹ نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس در شهرهای سقز و مریوان جان باخته اند.