سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) بانه

هشت درصد جمعیت بانه زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند

سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) بانه گفت: ۱۲ هزار نفر معادل هشت در صد جمعیت این شهرستان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند.

جلال فرقانی عصر چهارشنبه در مراسم جشن عاطفه ها که در دبستان دخترانه مهربان بانه برگزار شد اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی (ره) ماهانه ۱۴ میلیارد ریال مستمری و کمک معشیت به حساب مددجویان تحت حمایت این نهاد واریز می‌کند.

وی با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد اعتبارات این نهاد توسط دولت تامین می شود افزود: بخشی از اعتبارات کمیته امداد از طریق خیرات و صدقات خیرین تامین می شود که در بانه نیز خیرین با این نهاد حمایتی همکاری خوبی دارند.

فرقانی اظهار داشت: یکی از برنامه های کمیته امداد  امام خمینی (ره) خود کفایی مددجویان است که با پرداخت تسهیلات خود اشتغالی زمینه اشتغال انها را فراهم می کند که در این قالب به مددجویان متقاضی تسهیلات اشتغالزایی ۵۰۰ میلیون ریالی پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: سرمایه گذارانی که برای پنج مددجوی کمیته امداد اشتغال ایجاد کند به ازای هر نفر از ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه برخوردار می شوند.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) بانه گفت: در این شهرستان ۹۰۰ دانش آموز و ۱۳۰ دانشجو نیازمند تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند که هزینه های تحصیلی آنها توسط این نهاد حمایتی تامین می شود.

۱۰ درصد جمعیت استان کردستان از حمایت های کمیته امداد امام خمینی (ره) برخوردار هستند.

انتهای خبر/