هماهنگی دستگاه ها در حمایت از واحدهای اقتصادی کردستان ضروری است

با توجه به شرایط اقتصادی ناشی از شیوع کرونا در جهان، قطعاً استان ما نیز نیازمند برنامه ریزی و ارائه راهکارهای مناسب برای حمایت حداکثری از واحدهای تولیدی، خدماتی و اصناف است.

خالد جعفری شامگاه شنبه در جلسه ای که به منظور بررسی وضعیت واحدهای تولیدی و پیش بینی وضعیت آنان در سال ٩٩ و برنامه ریزی جهت عبور از بحران برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی ناشی از شیوع کرونا در جهان، قطعاً استان ما نیز نیازمند برنامه ریزی و ارائه راهکارهای مناسب برای حمایت حداکثری از واحدهای تولیدی، خدماتی و اصناف است.

وی افزود: دستگاه های اجرایی باید در حفظ حمایت از اقتصاد استان دست به دست هم دهند تا اعتماد مردم حفظ شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان ادامه داد: در شرایط فعلی با توجه به برنامه های حمایتی دولت، ممکن است شرایط برای جهش تولید فراهم شود و ما باید آماده استفاده از این موقعیت باشیم.

جعفری با بیان اینکه خوشبختانه مدیران استان دغدغه حمایت از تولید دارند، یادآور شد: مباحث تولید را باید واقع بینانه نگاه کنیم و برای آنها راهکار پیدا کنیم.

وی بر لزوم همراهی و همکاری بانک ها در جذب و پرداخت تسهیلات در حمایت از تولید و اشتغال موجود استان تاکید کرد و بیان کرد: استفاده از منابع بانک ها به نفع تولید است و هرکس بتواند به درستی از آن استفاده کند منتفع می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: استانداری علاوه بر حمایت و هماهنگی، وظیفه راهبری و نظارت را نیز بر عهده دارد لذا مدیران از این پس منتظر انجام وظیفه هرچه بیشتر از سوی استانداری کردستان باشند.

جعفری از مدیران خواست، به هیچ وجه شرایط موجود را رضایتبخش ندانند بلکه در راستای تبدیل تهدیدها به فرصت، با هماهنگی و همکاری هرچه بیشتر تلاش کنند.

وی اظهار داشت: حفظ واحدهای تولیدی فعال، کمک به تحرک واحدهای نیمه فعال، تلاش برای افزایش جذب سرمایه گذاری خارجی و ایجاد تالار بورس در استان باید اولویت های کاری تیم اقتصادی استان در سال جاری باشد.

انتهای پیام/