همکاری مردم رمز موفقیت پلیس در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی است

فرمانده انتظامی کردستان با بیان اینکه طرح فاصله گذاری اجتماعی همچنان در استان در حال اجرا است، گفت: مشارکت و همکاری مردم رمز موفقیت پلیس در اجرای این طرح است.

سردار علی آزادی امروز(۳۰فروردین) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی کماکان در استان ادامه دارد، اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی از مهم ترین راه های پیشگیری از شیوع بیماری واگیردار کرونا، قطع کردن زنجیره انتقال این بیماری است، در همین راستا طرح فاصله گذاری اجتماعی با همکاری و مشارکت های مردمی در استان در حال اجرا است.

وی طرح فاصله گذاری اجتماعی را اقدامی موثر در راستای پیشگیری از شیوع ویروس منحوس کرونا دانست و افزود: حضور پلیس در معابر و مبادی ورودی و خروجی شهرها به منزله پایش و مراقبت هرچه بیشتر از سلامت مردم و جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا در جامعه است.

فرمانده انتظامی کردستان با قدردانی از همکاری و مشارکت بسیار خوب مردم در این طرح، عنوان کرد: مردم همکاری بسیار خوبی را در راستای اجرای این طرح داشته‌اند و روند اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی با جدیت در راستای کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا همچنان ادامه خواهد داشت.

سردار آزادی با بیان اینکه امروز ناجا به عنوان مدافع امنیت در کنار مدافعان سلامت برای تامین امنیت و سلامت مردم در تلاش است، ذکر کرد: با صبر، حوصله و سعه صدر در برخورد با مراجعان و مردم باید تلاش کنیم اقدامات پلیس در طرح فاصله گذاری اجتماعی ارتقاء رضایت مندی شهروندان را در پی داشته باشد.

وی بیان کرد: اقدامات کنترلی پلیس در معابردرون و برون شهری با همکاری دستگاه های امدادی و انتظامی و ایجاد ایست و بازرسی های مختلف در محورهای ورودی و خروجی برای کنترل خودروها در حال انجام است.

فرمانده انتظامی کردستان با بیان اینکه در اجرای این طرح از همه ظرفیت ها برای پیشبرد برنامه ها استفاده شده است، گفت: استفاده از ظرفیت فرهنگی همیاران پلیس وفرهنگ یاران ترافیک در حوزه فضای مجازی از برنامه های پلیس کردستان طی این مدت بوده است.

سردار آزادی در ادامه به گزارشی از اقدامات مقابله ای پلیس در برخورد با متخلفان به امنیت و سلامت مردم اشاره کرد و گفت: در اجرای این طرح با ۲۴۴ دستگاه خودرو متخلف برخورد قانونی شد.

وی با اشاره به نظارت و کنترل ۱۲ هزارو ۹۶۱ واحد صنفی در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، افزود: طی این مدت ۶۹۰ واحد صنفی که به توصیه ها و هشدار های کارشناسان توجه نکرده و مسائل بهداشتی را رعایت نکردند پلمب و از ادامه فعالیت آنان جلوگیری شد.

فرمانده انتظامی کردستان خاطرنشان کرد: کلیه این اقدامات در جهت سلامت و صیانت شهروندان بوده است و امیدواریم با تعامل روز افزون و فراگیر شهروندان با پلیس شاهد ارتقاء امنیت و سلامت اجتماعی آنان در سطح جامعه باشیم.

 

انتهای پیام/