هوای سرد همچنان مهمان کردستانی ها/موج جدید بارشی در راه است

کاهش چند درجه ای دمای هوای و بروز یخبندان از ابتدای هفته جاری در استان کردستان آغاز شده و پیش بینی می شود که تا پایان هفته جاری این روند ادامه داشته باشد.

بارش های مناسب برف و باران در روزهای پایانی دی ماه هر چند که زندگی شماری از مردم به ویژه در روستاهای کردستان را مختل کرد ولی باعث شد تا استان برای چند روزی سفیدپوش شود.

بارش ها در روزهای پایانی هفته قبل به حدی بود که نه تنها جاده بیش از ۱۰۰ روستای کردستان را برای یکی دو روز مسدود کرد که حتی در تردد وسائل نقلیه در جاده های بین شهری نیز اختلال جدی ایجاد کرد.

سقوط ده ها بهمن و همچنین مسدود شدن جاده های بین شهری سقز – بانه، سقز – مریوان، سروآباد – پاوه باعث شد تا ده ها خودرو نیز در میان برف گرفتار شده و با تلاش نیروهای راهداری به آنها خدمت رسانی صورت گیرد.

از سوی دیگر شدت بارش برف باعث شد تا صبح روز یکشنبه بازگشایی راه های روستایی در استان کردستان زمان ببرد و همزمان با این وضعیت، تردد در گردنه های صعب العبور کردستان به دلیل لغزنده بودن نیز تنها با زنجیر چرخ ممکن بود.

با عبور این سامانه بارشی از استان کردستان از صبح یکشنبه موج هوای سرد استان را فراگرفته است و در یکی دو روز دمای هوا بین پنج تا هشت درجه کاهش پیدا کرد و یخبندان مهمان کردستانی ها شد.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شرایط و وضعیت جوی در استان، اظهار داشت: در حال حاضر همچنان خبری از بارش ها در استان نیست و انتظار می رود که این روند تا صبح روز چهارشنبه ادامه داشته باشد.

رحیم صدیقی بیان کرد: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته برای روز چهارشنبه با عبور موجی ضعیف از منطقه، همزمان با افزایش پوشش ابر، در برخی ساعات وزش باد، تعدیل دما و احتمال بارش های خفیف و پراکنده در استان کردستان وجود دارد.

وی گفت: به دنبال عبور این موج بارشی خفیف از استان کردستان، از صبح روز پنج شنبه تا عصر جمعه وضعیت جوی در استان کردستان دوباره پایدار خواهد شد و خبری از بارش ها نخواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان گفت: از غروب روز جمعه تا صبح یکشنبه بار دیگر یک موج بارشی وارد استان کردستان خواهد شد که در خصوص شدت بارش ها و همچنین فعالیت های این موج بارشی طی روزهای آینده اطلاع رسانی صورت می گیرد.

همچنین بر اساس اعلام مدیرکل هواشناسی استان کردستان وضعیت دمای هوای سرد حاکم بر این استان همچنان ادامه دارد و کردستانی ها تا پایان هفته همچنان هوای سرد را تجربه خواهند کرد.

بر همین اساس همچنان طی روزهای آینده دمای هوا در سردترین ساعت در استان کردستان به حدود ۱۳ درجه زیر صفر خواهد رسید و همزمان با این ایام در گرمترین ساعت دمای هوای استان به ۱۱ درجه بالای صفر می رسد.

شهر سنندج طی روزهای آینده در سردترین ساعت دمای هوای منهای پنج درجه را تجربه می کند و در گرمترین ساعت دمای هوا در مرکز استان کردستان به ۱۱ درجه بالای صفر خواهد رسید.

مهر
انتهای خبر/