هیچ کس اجازه ندارد سلامت مردم و امنیت جامعه را به خطر بیاندازد

سردار علی آزادی بعد از ظهر دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران خبرگزاری های استان کردستان، اظهار داشت: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و در راستای حفظ سلامتی مردم که در درجه اول اهمیت برای پلیس قرار دارد و همچنین برقراری امنیت جامعه فعالیت های بسیاری انجام گرفته است. وی افزود: شعار نوروزی […]

سردار علی آزادی بعد از ظهر دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران خبرگزاری های استان کردستان، اظهار داشت: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و در راستای حفظ سلامتی مردم که در درجه اول اهمیت برای پلیس قرار دارد و همچنین برقراری امنیت جامعه فعالیت های بسیاری انجام گرفته است.

وی افزود: شعار نوروزی امسال پلیس سلامت خانواده، امنیت اجتماعی با هشتک در خانه بمانیم است و بر همین اساس برنامه های پیشگیرانه نیروی انتظامی تغییر کرده و به همین منظور  در جهت حفظ سلامت مردم باید از تجمع ها جلوگیری کنیم.

فرمانده انتظامی کردستان ادامه داد: با توجه به تصمیم گیری های انجام شده در ستاد مقابله با کرونا در استان کردستان، در چهارشبنه آخر سال و جشن های نوروزی از هرگونه تجمع جلوگیری می شود تا سلامت مردم و امنیت جامعه به خطر نیافتد.

سردار آزادی یادآور شد: در سال ۹۷ در شب عید ۶۹ مصدوم داشتیم و تعداد بسیاری نیز به صورت سرپایی درمان شدند که نشان می دهد برگزاری این مراسم ها نیز در راستای سلامت دیگران خطرناک است.

وی بیان کرد: امسال سخت گیرانه تر با تجمعات در مراسم های چهارشنبه سوری و جشن های نوروزی برخورد می شود و ممکن است کسانی که در راستای برهم زدن آرامش مردم و به خطر انداختن امنیت مردم اقدام کنند تا بعد از تعطیلات نوروزی در بازداشت نگه داشته شوند.

فرمانده انتظامی کردستان گفت: با توجه به اینکه سفرهای نوروزی نیز امسال به دلیل شیوع کرونا ویروس پیش بینی می شود بسیار کمتر از سال های قبل باشد اما طرح های نوروزی با بهره گیری از ۹۰ اکیپ خودرویی و موتوری در سطح جاده ها و داخل شهر اجرا می شود.

سردار آزادی در ادامه اظهار داشت: در بحث زوج و فرد شدن پلاک خودروها برای تردد نیز در ستاد مقابله با کرونا این تصمیم گیری شده و پلیس تنها اجرا کننده این تصمیم است و امروز به صورت ارشادی با کسانی که این طرح را رعایت نمی کنند برخورد می شود و در روزهای آینده جدی تر با متخلفان برخورد می شود.

وی افزود: در حال حاضر بیشتر ادارات و بانک های استان نیمه تعطیل هستند و بیشتر خودروهایی که در حال تردد هستند بدون هدف در سطح خیابان ها تنها برای وقت گذرانی تردد می کنند.

فرمانده انتظامی کردستان ادامه داد: در خصوص ممانعت از تردد خودروهای دیگر استان ها نیز به داخل استان کردستان, در مبادی ورود و خروجی شهرهای استان تابع مقامات کشوری هستیم و تا این لحظه دستوری بنا بر ممانعت از ورود آنها به استان های دیگر صادر نشده و تنها باید خودروهای ورودی کنترل شوند.

سردار آزادی در بخش دیگری از سخنان خود به آمار جرائم رخ داده طی سال جاری اشاره کرد و یادآور شد: در بحث جرائم فضای مجازی ۹ نفر که اقدام به انتشار اخبار دروغین و تشویش اذهان عمومی کرده اند، دستگیر شده اند.

وی بیان کرد: در بحث مواد بهداشتی نیز طی چند روز گذشته انبارهای بسیاری را کشف کرده ایم و طی چند عملیات بیش از ۳۳ هزار عدد ماسک, ۲۰۲ هزار جفت دستکش و ۲۰ هزار دست لباس یکبار مصرف کشف شد و ۱۷ نفر نیز در این رابطه دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

فرمانده انتظامی کردستان گفت: در بحث مواد محترقه نیز یک میلیون و ۹۶۴ هزار عدد انواع مواد محترقه کشفیات داشته ایم که نسبت به سال قبل ۱۹۰ درصد رشد داشته است.

سردار آزادی با بیان انکه در بحث مبارزه با کالای قاچاق ۲۵ درصد در سال جاری نسبت به سال گذشته رشد داشته ایم, اظهار داشت: در این حوزه در مجموع ۱۷۲ میلیارد تومان کالای قاچاق در سطح استان کشف شده است.

وی افزود: همچنین در بحث مواد مخدر نسبت به سال قبل ۲۵ درصد افزایش کشفیات داشته ایم و نزدیک به یک تن انواع مواد مخدر کشف شده است.

فرمانده انتظامی کردستان به افزایش ۲۴ درصدی جرائم فضای مجازی در سال جاری خبر داد و ادامه داد: ۸۰ درصد از دستگیری ها در حوزه فضای مجازی مربوط به جرائم مالی و ۱۴ درصد نیز مربوط به جرائم اخلاقی است.

سردار آزادی به آمار فوتی های ناشی از تصادفات درون و برون شهری نیز اشاره کرد و یادآور شد: در موضوع جانباختگان تصادفات درون شهری هفت نفر معادل کاهش ۱۴ درصد و در تصادفات برون شهری ۳۸ نفر معادل ۱۲ درصد کاهشفوتی داشته ایم.

وی بیان کرد: همچنین در بحث کل جرائم ۳۶ درصد جرائم در مرکز استان اتفاق افتاده و در بحث سرقت با افزایش مواجه هستیم و ۴۹ درصد سرقت های استان مربوط به سنندج است.