وحدت شیعه و سنی در ایران خاری در چشم دشمنان اسلام است

امام جمعه سقز گفت: وحدت شیعه و سنی در ایران اسلامی زبانزد جهانیان است و این وحدت همواره خاری در چشم دشمنان اسلام بوده است.

ماموستا سیدحسین حسینی در جلسه شورای اداری شهرستان سقز با اشاره به فرا رسیدن هفته وحدت، گفت: مردم در ایام ربیع الاول به ترویج و تبلیغ اخلاق حسنه پیامبر عظیم الشان اسلام و برگزاری جشن های مولودی خوانی و به دور از اسراف توجه کنند.

در ادامه معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری سقز گفت: تصفیه خانه شماره ۲ و خط انتقال آب در دست اجرا است که با این احتساب شهرستان سقز دارای دو تصفیه خانه خواهد شد، اقدام دولت برای پایداری منابع آب شرب، گامی ارزشمند و ماندگار است.

محمدیان اظهار داشت: ۱۰ کیلومتر راه روستایی از محل طرح ابرار و توسط راهداری در مسیر هبکی، سونج، کریم آباد و چی چی خوار آسفالت خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین به تازگی مسیر ۳ کیلومتری قشلاق آقا گوره و یک و نیم کیلومتر راه خاپوره ده آسفالت شده است.

وی بیان کرد: زیرسازی مسیر راه بدرآباد نیز انجام شده و مسیرکهریزه ایوبی، خیدر و هیجانان، ارتقا پیدا خواهد کرد.

وی از اتمام آسفالت راه سقز- مریوان خبر داد و عنوان کرد: یک میلیارد تومان برای نصب تابلو علایم این مسیر نیز هزینه خواهد شد.

محمدیان بیان کرد: در مسیر سقز – دیواندره ۱۸.۵ کیلومتر بزرگراه زیر بار ترافیک نرفته که ۶ کیلومتر آن آماده بهره برداری است.

وی گفت: عملیات عمرانی پل آدینان به اتمام رسیده است و طرح پلان ایمنی با اعتبار ۲ میلیارد تومان اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد:بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی از افتخارات دولت تدبیر و امید در شهرستان سقز، در سفر رئیس جمهور و هیات دولت به بهره برداری می رسد.

وی بیان کرد:این بیمارستان، یک مرکز درمانی منطقه ای است که می تواند به مردم جنوب آذربایجان غربی و شمال کردستان خدمات پزشکی ارائه دهد.

معاون فرماندار ادامه داد: ۶ کیلومتر از عملیات راه سازی ۱۰.۴کیلومتری مسیر سقز- بوکان آماده آسفالت است.

محمدیان عنوان کرد: عملیات راه سازی سقز – بانه از مسیر میرده تا گردنه خان با اعتبار ۷۴ میلیارد تومان برای شرکت پیمانکاران راه سازی به مناقصه گذاشته شده است.

مهر
انتهای خبر/