ورود دام از پنج استان به کردستان ممنوع شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، ناصر خدوم اظهار داشت: این استان‌ها شامل قم، تهران، گیلان، خراسان رضوی و البرز است و هدف اصلی از اتخاذ این تصمیم، پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا است.وی اضافه کرد: با وجود اینکه تاکنون ابتلای کرونا از حیوان به انسان در هیچ نقطه ای از دنیا گزارش نشده […]به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، ناصر خدوم اظهار داشت: این استان‌ها شامل قم، تهران، گیلان، خراسان رضوی و البرز است و هدف اصلی از اتخاذ این تصمیم، پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا است.
وی اضافه کرد: با وجود اینکه تاکنون ابتلای کرونا از حیوان به انسان در هیچ نقطه ای از دنیا گزارش نشده اما ممنوعیت ورود دام از برخی استان‌های آلوده به این دلیل است که احتمال می رود برخی افراد مبتلا در دوران نهفتگی ویروس به استان سفر کنند و ناقل ویروس در بین افراد مقصد باشند.
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی کردستان افزود: هم اکنون ورود دام زنده به استان منوط به داشتن گواهی سلامت دام از جانب دامپزشکی استان مبدا بوده و دام هایی که فاقد این گواهی و پلاک کوبی باشند اجازه ورود به استان از هر نقطه ای از کشور را ندارند.
وی به چوبداران و خریداران دام نیز توصیه کرد برای حفظ سلامت خود و خانواده‌هایشان توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند و ستاد مبارزه با ویروس کرونا را در جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری یاری کنند.

۴۶