رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بانه

ورود مسافر به شهرستان بانه ۴۷ درصد افزایش یافت

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بانه گفت: در نیمه نخست امسال یک میلیون و ۵۸۶ هزار و ۷۱۰ مسافر وارد این شهرستان شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۷ درصد افزایش داشته است.

سعدالله رحیمی خواه روز یکشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: در این مدت سال گذشته یک میلیون و ۷۸ هزار مسافر وارد شهرستان بانه شده بودند که در ۶ ماهه نخست امسال  این میزان رشد چشمگیری داشته است.

وی افزود: امسال ۹۵۷ هزار نفر در اقامتگاه‌های شهرستان به صورت شبانه اسکان یافتند حال آنکه سال گذشته ۷۰۱ هزار نفر به صورت شبانه در بانه اقامت داشتند بر این اساس اقامت مسافرین نیز ۳۶ درصد نسبت به نیمه نخست پارسال افزایش یافته است.

رحیمی خواه اضافه کرد: امسال در مجموع ۹۵۷ بازید مشترک نظارتی بر اقامتگاهها و رستورانها انجام شد و ۷۱ اخطاریه برای این واحدها بخاطر عدم رعایت  مقررات صادر شد در حالیکه سال گذشته در مجموع ۵۶۱ بازید نظارتی داشتیم و ۷۴ اخطاریه و تعلیق مراکز اقامتی و رستوارنها صادر شده بود.

شهرستان مرزی بانه به واسطه وجود بازار پر رونق و کالاهای لوکس ارزان قیمت و طبیعت بکر و زیبا در سال‌های اخیر مقصد بسیاری از مسافران خرید از سراسر کشور شده و بیش از ۱۰۰ پاساژ با ۱۲ هزار مرکز خرید در این شهر وجود دارد.

این شهرستان هفت هتل، هفت مهمانپذیر، یک هتل آپارتمان و ۴۲ واحد استیجاری دارای مجوز با یک هزار و ۲۰۰ تخت دارد.

انتهای خبر/