وضعیت سقز نگران کننده است/مقابله باکرونا نیازمند همکاری بهتر مردم

کامیل کریمیان در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر بسیاری همشهریان عزیزان ما در بیمارستان های سقز درگیر با این بیماری هستند و عده ای نیز در منازل خود به جنگ با این ویروس رفته اند. وی افزود: علیرغم اینکه توصیه های فراوانی به مردم شده بود تا در […]کامیل کریمیان در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر بسیاری همشهریان عزیزان ما در بیمارستان های سقز درگیر با این بیماری هستند و عده ای نیز در منازل خود به جنگ با این ویروس رفته اند.

وی افزود: علیرغم اینکه توصیه های فراوانی به مردم شده بود تا در خانه بمانند و برای خرید و تفریح به خارج از منازل خود نروند اما شاهد هستیم که بسیاری از مردم سقز در تفرجگاه های این شهر حضور داشتند و این جای تعجب دارد.

فرماندار ویژه شهرستان سقز ادامه داد: ما تمامی راه های ورودی و خروجی شهر را در راستای کنترل کرونا ویروس بسته ایم اما عده ای قلیل از مردم سقز از بی راهه از شهر خارج شده و به گشت و گذار می پردازند که این کار اصلاً درست نیست و با این کار نزدیکان خود و دیگران را به خطر می اندازند.

کریمیان یادآور شد: تمامی مراکز صنفی و غیرصنفی سقز که بسته بودن آنها مشکلی در راستای رفع نیازهای مردم این شهر ایجاد نمی کند باز هم تا روز دوشنبه تعطیل خواهد بود و به صورت جدی نیز از آنها می خواهیم که به این مسئله توجه کنند.

وی بیان کرد: بسیاری از عزیزان ما این روزها با مرگ دست و پنجه نرم می کنند و تنها راه از بین بردن چرخه انتقال کرونا ویروس همین در خانه ماندن است و از مردم درخواست داریم که این مورد را رعایت کرده و اصول بهداشتی و مراقبتی را رعایت کنند.

فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت: حال بد این روزهای سقز تنها به دلیل عدم رعایت در روزهای اول مشاهده کرونا ویروس در ایران و استان کرستان است که مردم به راحتی در معابر عمومی حضور می یافتند و بدون توجه به هشدارها به مهمانی ها و تفرجگاه ها می رفتند.

کریمیان اظهار داشت: همچنین با مسئولان سازمان مالیاتی استان کردستان صحبت هایی انجام شده و بر اساس ماده ۱۶۵ قانون مالیاتی نیز بخشودگی مالیاتی برای واحدهای تولیدی که به دلیل این بیماری فعالیت خود را تعطیل کرده و دچار ضرر و زیان شده اند، در نظر گرفته می شود تا بخشی از نگرانی های سرمایه گذاران برطرف شود.

وی افزود: کسبه و بازاریانی نیز که دارای وام های قرض الحسنه و بانکی هستند به مدت سه ماه وام های آنها استمهال شده و به آنان فرصت لازم داده می شود تا بدون پرداخت هیچ گونه دیرکردی اقساط خود را پرداخت کنند.

فرماندار ویژه شهرستان سقز ادامه داد: دولت تمام همت خود را به کار گرفته تا بتواند به هر طریق ممکن بخشی از مشکلات مردم، بازاریان و تولیدکنندگان را برطرف کند و اکنون نوبت مردم است که به کمک دولت بیایند و از هیچ کمکی دریغ نکنند تا بتوانیم چرخه انتقال این ویروس را متوقف کنیم.

وی بار دیگر ضمن دعوت از مردم برای رعایت مسائل بهداشتی، اظهار کرد: مشارکت و همکاری بهتر مردم یکی از نیازهای اصلی و ضروری است و انتظار داریم که این روند شرایط و وضعیت بهتری را پیدا کرده و مرد مشارکت جدی داشته باشند.

کریمیان از بسیج تمامی ظرفیت های بهداشتی و درمانی برای مداوای افراد مبتلا به کرونا خبر داد و گفت: در حال حاضر علیرغم افزایش شمار افراد مبتلا، ظرفیت های بهداشتی و درمانی در اختیار قرار دارد و ما کمبودی در این بخش نداریم.