وظیفه مجریان انتخابات حفاظت و حراست از آرای مردم است

فرماندار ویژه سقز با بیان اینکه وظیفه اصلی و مشترک هیات‌های اجرایی، نظارت، بازرسی و مجریان انتخابات حفاظت و حراست از آرای مردم است، گفت: اعضای هیات نظارت بر انتخابات همچنین وظیفه نظارت بر روند کار انتخابات و مجریان را دارند.

کامیل کریمیان روز دوشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه، ادای دین به نظام اسلامی و مردم است بنابراین نگاه فرمانداری این شهرستان به عنوان مجری برگزاری انتخابات، صیانت از اراده عمومی است و تمام تلاش خود را در راستایی تحقق این امر انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه وظیفه هیات‌های نظارت بر انتخابات، نظارت بر روند انتخابات و مجریان است، تاکید کرد: انتخابات مظهر اراده مردم برای تعیین سرنوشت و رای حق الناس است و تعیین کننده انتخابات بدون تردید مردم هستند.

فرماندار ویژه سقز و رئیس ستاد انتخابات حوزه انتخابیه سقز و بانه با بیان اینکه تمام مسئولان کشور به صورت مستقیم و غیر مستقیم با رای مردم انتخاب می شوند، افزود: صیانت از اراده عمومی و رای مردم امری واجب و ارزشمند است.

وی اضافه کرد: مردم به هیات‌های چندگانه برگزار کننده انتخابات اعتماد دارند و نباید با دوری کردن از قانون، سیاسی کاری و طرفداری از داوطلبان به انتخابات خدشه وارد شود و اعتماد مردم از دست برود بلکه عوامل برگزاری و مجریان انتخابات باید با نگاه بی‌طرفانه، بسترهای لازم را برای افزایش مشارکت سیاسی و حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رای فراهم کنند.

کریمیان یادآور شد: باید تمام اعضای هیات‌های برگزاری، مجریان و اعضای ستاد انتخابات بر قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، اشرافیت کامل داشته باشند و برای برگزار ی باشکوه و حضور حداکثری مردم در این عرصه تلاش کنند.

استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و ۶ نماینده در مجلس شورای اسلامی است، فرمانداری ویژه سقز به عنوان مرکز حوزه انتخابیه شهرستان های سقز و بانه محسوب می شود و فرایند ثبت نام نامزدهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر کشور از روز یکشنبه ۱۰ آذرماه در ستاد انتخابات مستقر در این فرمانداری آغاز و تا ساعت ۱۸ روز شنبه ۱۶ آذر نیز ادامه خواهد داشت

 

 

ایرنا

انتهای خبر/