مسئول آموزش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج

٧٢٠٠ نفر ساعت دوره آموزشی در اتاق بازرگانی سنندج برگزار شد

هفت هزار و ۲۰۰ نفر ساعت دوره آموزشی در حوزه های مختلف نیمه اول امسال به همت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی در سنندج برگزار شده است.

مسئول آموزش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج روز دوشنبه در گفت و گویی با اشاره به اینکه یکی از دستور کارهای اتاق برگزاری دوره‌های آموزشی است، اظهار داشت: در این مدت ۲۴ دوره آموزشی در شهرهای سنندج، سقز، بانه و مریوان برگزار شد.

بیان امین‌نژاد افزود: از جمله عناوین دوره‌های آموزشی که امسال برگزار شد کسب و کار شبکه‌ای در افق ۱۴۰۴، متقاضیان کارت بازرگانی، اصول تجارت با کشور ترکیه، نحوه تنظیم اظهارنامه مالیاتی و بررسی مکانیزم گزارشات فصلی بود.

وی اضافه کرد: انتخاب شغل ایده‌آل، مدیریت بسته‌بندی، صفر تا صد صادرات، مدیریت بسته‌بندی و تبلیغات، آموزش فروشندگی، آیین نامه ایمنی معادن و کشت گیاهان دارویی از دیگر دوره‌های آموزشی برگزار شده در ۶ ماهه نخست امسال است.

مسئول آموزش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج یادآور شد: موسسه اتاق ایران، انجمن پخش و خانه معدن در برگزاری تعدادی از این دوره‌های آموزشی همکاری داشتند و مدرس بیشتر این دوره‌های آموزشی، مدرسان رسمی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران بودند.

امیننژاد گفت: برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری دوره‌های آموزشی در مهر امسال هم انجام شده و از سوم مهر استارت آن زده می‌شود ضمن اینکه علاوه بر دوره‌های آموزشی، سه بازدید آموزشی هم از  کارخانه سقز سازی ون کردستان، کارخانه دارو گیاهی شفا سنندج و کارخانه قند سقز انجام شد.

اسناد تاریخی نشان می‌دهند که پیشینه راه‌اندازی اتاق بازرگانی،  صنایع و معادن سنندج به سال ۱۳۱۱ هجری شمسی بر می‌گردد که این نهاد صنفی در این سال با عنوان اتاق تجارت سنندج شکل گرفت.

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کمک به ایجاد فضای مساعد کارآفرینی و رفع موانع کسب و کار و توسعه در بخش‌های اقتصادی استان از طریق مطالعه، برنامه‌ریزی، اطلاع‌رسانی، راهنمایی و مشاوره و اجرای سیاست‌های جذب و تشویق و توسعه سرمایه‌گذاری را وظیفه ذاتی خود می‌داند.

 

انتهای خبر/