پرداخت کمک هزینه به دانشجویان به دلیل شیوع “کروناویروس”

با توجه به شیوع "کرونا ویروس" در آمریکا، دانشگاه‌های آریزونا از وزارت آموزش این کشور چند میلیون دلار کمک مالی دریافت می‌کنند.

به گزارش بانه نیوز و به نقل از پچ، “بتسی دِواس” (Betsy DeVos)، رئیس وزارت آموزش آمریکا اعلام کرد که بیش از ۶ میلیارد دلار از ۱۴ میلیارد دلار کمک مالی در نظر گرفته شده، به زودی میان موسسات آموزشی و دانشجویان توزیع خواهد شد.

این کمک مالی به دلیل شیوع “کروناویروس” توسط قانون “CARES Act” آمریکا تامین شده که برای کمک فوری در تامین مواد غذایی، مسکن، مراقبت‌های بهداشتی و مراقبت از کودکان به شهروندان آمریکایی تعلق می‌گیرد.

به این ترتیب دانشگاه‌ها موظف هستند حداقل نیمی از کمک دریافتی خود را به دست دانشجویان برسانند.

دانشگاه “گرند کانیون” (Grand Canyon) آریزونا اعلام کرد که تمامی ۲۳.۳ میلیون دلار کمک دریافتی خود را در قالب کمک هزینه اضطراری به دانشجویان اعطا خواهد کرد.

“برایان مولر” (Brian Mueller) رئیس دانشگاه “گرند کانیون” گفت: رسیدن به این نتیجه آسان بود. وظیفه ما این است که از دانشجویان و خانواده‌ها که در حال مبارزه با چالش‌های “کروناویروس” هستند، مراقبت کنیم.

وی ادامه داد: دانشگاه ما در حال بررسی جزئیات نحوه توزیع این بودجه میان دانشجویان است.

در این میان، دانشگاه ایالتی آریزونا هم بیش از ۶۳ میلیون دلار بودجه دریافت خواهد کرد که حداقل بیش از ۳۱ میلیون دلار آن به دانشجویان تعلق خواهد گرفت.

بودجه‌ای که هر دانشگاه دریافت می‌کند، بر اساس تعداد دانشجویان تمام وقتی است که واجد شرایط دریافت کمک هزینه هستند. همچنین جمعیت کلی دانشگاه هم مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد.

 

انتهای پیام/