رییس اداره صمت شهرستان بانه

پلمپ و تعطیلی بیش از ۴۷ واحد صنفی غیرضروری در سطح شهر بانه

در نتیجه‌ی اجرای گشت بازرسی و نظارت بر کالا توسط بازرسان اداره صمت و اتاق اصناف شهرستان بانه، طی دو روز 47 واحد صنفی غیرضرور پلمپ و تعطیل و برای 27 واحد موادغذایی متخلف پرونده تشکیل شد

به گزارش بانه نیوز؛ اکیپ بازرسی متشکل از ادارات صنعت، معدن و تجارت، نظارت بر اماکن عمومی و اتاق اصناف شهرستان، امروز یکشنبه دهم فروردین ماه ۹۸، در دو نوبت صبح و عصر در راستای اجرای تصمیم ستاد پیشگیری و مبارزه با کروناویروس از سطح بازار شهر بانه بازدید نمودند.

“حسینی” رئیس اداره صمت شهرستان بانه اعلام کرد: طی این بازدید در مجموع تعداد ۴۵ واحد صنفی غیرضروری تعطیل و ۲ واحد قلیانسرا نیز پلمپ شدند.

همچنین گشت بازرسی و نظارت بر کالا متشکل از بازرسان اداره صمت و اتاق اصناف شهرستان بانه از تعداد ۱۸ واحد فروشگاه مواد غذایی سطح شهر بازدید نمودند که از این تعداد ۱۱ فقره پرونده برای واحدهای متخلف تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شدند.

“حسینی” افزود: تخلفات شامل؛ گرانفروشی خواروبار، میوه، مواد ضدعفونی و دستکش یکبار مصرف و همچنین عدم ارائه فاکتور و درج قیمت فروش بوده است.

گفتنی است شنبه ۹ فروردین ماه نیز، گشت بازرسی و نظارت بر کالا در راستای اجرای تصمیم ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونای شهرستان در سطح شهر، در مجموع از تعداد بیش از ۲۰ واحد فروشگاه مواد غذایی بازدید بعمل آورد.

به گفته‌ی رئیس اداره صمت شهرستان بانه؛ درنتیجه‌ی این بازدیدها ۱۶ فقره پرونده برای واحدهای متخلف تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارجاع گردید که تخلفات شامل؛ تقلب، گرانفروشی، عدم رعایت دستورالعمل بهداشتی (مواد تاریخ مصرف گذشته)، عدم ارائه فاکتور و عدم درج قیمت و تداخل صنفی بوده است.

“حسینی” افزود: طی بازدیدهای مذکور ۱۴۷ عدد ژل و محلول ضدعفونی کننده، ۲۱ عدد الکل صنعتی و طبی و ۴ دبه ماست تاریخ گذشته و ۲ بسته دستکش گرانفروشی کشف و ضبط شده است.

 

این مسئول ضمن تشکر از اداره تعزیرات حکومتی در همکاری و همراهی در برخورد با متخلفین گفت که بازرسی ها ادامه دارد و به شدت با افراد متخلف برخورد می شود چراکه در روزهای بحرانی مبارزه با ویروس کرونا، رعایت اصل انصاف و پرهیز از هرگونه گرانفروشی و تقلب مهم و ضروری می باشد.

انتهای پیام/