چرخە تولید در استان باید فعال باشد/ کماکان نگران گسترش و شیوع کرونا هستیم

ایسنا/کردستان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: با وجود بیماری کرونا چرخە تولید و اقتصاد در استان باید فعال باشد. حسین خوش اقبال در جلسه جمع بندی طرح فاصله گذاری اجتماعی در قالب کمیته اجتماعی، امنیتی با فرمانداران به صورت ویدئو کنفرانس اظهار کرد: امروز اولویت حاکمیت مبارزه با شیوع بیماری کرونا است […]ایسنا/کردستان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: با وجود بیماری کرونا چرخە تولید و اقتصاد در استان باید فعال باشد.

حسین خوش اقبال در جلسه جمع بندی طرح فاصله گذاری اجتماعی در قالب کمیته اجتماعی، امنیتی با فرمانداران به صورت ویدئو کنفرانس اظهار کرد: امروز اولویت حاکمیت مبارزه با شیوع بیماری کرونا است و با این وجود تولید و فعالیت‌های اقتصادی نباید از حرکت بایستد تا مشکلات زندگی مردم بیشتر نشود.

وی افزود: فرمانداران لازم است از توان همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها در مبارزه با کرونا استفاده کنند و کم کاری در این رابطه از کسب پذیرفتنی نخواهد بود.

خوش اقبال در ادامه با بیان اینکه طرح فاصله گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین ادامه دارد و تصمیمات جدید از طریق ستاد ملی اتخاذ و ابلاغ می‌شود، بیان کرد: تا ابلاغ دستورالعمل جدید فرمانداران با کمک شهرداران بسته ماندن امکان غیر ضروری نظیر تفرجگاه ها و بوستان ها را در دستور کار داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در ادامه ضمن تقدیر از زحمات کادر درمانی و پزشکی استان، اصحاب رسانه و صداوسیما برای آگاهی بخشی به مردم گفت: صداوسیما و رسانه‌ها کماکان ضروری است حضور پررنگ خود در اطلاع رسانی را حفظ کنند.

وی خاطرنشان کرد: کادر درمانی و پزشکی استان با تمام امکانات در مبارزه با شیوع بیماری کرونا فعال است ولی هنوز نگرانی ما در استان و خصوصا شهر سنندج رفع نشده است.

خوش اقبال یادآور شد: اگر مردم همکاری لازم را نداشته باشند و هشدارهای بهداشتی را نادیده بگیرند، امکان رویدادها و اخبار ناخوشایند و بالا رفتن آمارها در ابتلا به بیماری کرونا زیاد است.

شهرام ملکی در ادامه گفت: برخی از بیماران ترخیص شدە از بیمارستان‌ها امکان گذراندن دورە نقاهت در منزل را ندارند، لذا برای حفظ‌سلامت دیگر اعضای خانواده لازم است این افراد به نقاهتگاه ها برای تکمیل دوره درمان منتقل شوند.

وی در ادامه به ابلاغ معاون هماهنگی عمرانی وزیر کشور اشاره کرد و گفت: طبق این ابلاغ و تا پایان طرح فاصله گذاری اجتماعی برای مبارزه با بیماری کرونا اماکن تفریحی و تفرجگاه‌ها بسته خواهند ماند.

ملکی همچنین بر ضرورت حمایت از اقشار و کسب و کارهای آسیب دیده از بیماری کرونا تاکید کرد و گفت: افرادی وجود دارند که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند و از این بیماری آسیب دیده‌اند، لذا لازم است ساز و کاری برای حمایت از آنان تدارک دیده شود.

وی افزود: امسال ۲۰ درصد از کل بودجه کشور که رقمی معادل ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است به مبارزه با بیماری کرونا اختصاص داده شده و استان کردستان باید از این امکان در جهت تکمیل نیازمندی های پزشکی و بیمارستانی خود بهره ببرد.

معاون عمرانی استاندار کردستان در پایان به فرار برخی از زندانیان در شهر سقز اشاره کرد و گفت: طبق مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی زندان ها باید در خارج از حوزه شهری بنا شوند و رویداد زندان سقز ضرورت اجرایی شدن این مصوبه را چند برابر می کند.

انتهای پیام