کادر بهداشت و درمان در مسیر مبارزه با کرونا مجاهدانه نقش آفرینی کردند

نماینده ولی فقیه در استان کردستان، گفت: با وجود تمام سختی‌ها و فشارهای مضاعف وارده بر کادر بهداشت و درمان، مدافعان سلامت فداکارانه ارائه خدمت کرده و در مسیر مبارزه با کرونا مجاهدانه نقش آفرینی کردند.

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی امروز(۳ اردیبهشت) در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، ضمن تشکر و قدردانی از رشادت ها و ایثارگری های کادر بهداشت و درمان در مقابله با بیماری کرونا، اظهار کرد: انسان در مراحل مختلف رشد و تکامل خود با آزمون های پی در پی الهی مواجه می شود که نقش تاثیر گذاری بر رشد و سعادت و کمال او دارد و شیوع بیماری کرونا یکی از این آزمون های الهی است.

وی با بیان اینکه برخورد، صبر و انعطاف انسان ها در برابر آزمایشات الهی متفاوت است، افزود: با وجود تمام سختی ها و فشارهای مضاعف وارده بر کادر بهداشت و درمان، مدافعان سلامت فداکارانه ارائه خدمت کرده و در مسیر مبارزه با کرونا مجاهدانه نقش آفرینی کردند.

نماینده ولی فقیه در استان به همکاری سازمان ها و ارگان های مختلف استان در مبارزه با کرونا اشاره کرد و افزود: نوعدوستی، اتحاد و همبستگی مردم سرزمین‌مان بیش از هر زمان چهره واقعی خود را نشان داده و این قطعاً در تاریخ ایثارگری و رشادت های کشورمان ثبت خواهد شد.

آیت الله حسینی شاهرودی ضمن اشاره به شکست ادعاهای آمریکا و کشورهای اروپایی در برابر بیماری کرونا، بیان کرد: این کشورها همبستگی و پیوستگی ملت ما را بارها مورد هدف قرار دادند اما  مردم شریف و همیشه در صحنه کشورمان بیش از گذشته دوستی و همدلی خود را به نمایش گذاشتند.

در ادامه این دیدار فرزین رضاعی رئیس علوم پزشکی کردستان با اشاره به حمایت های بی دریغانه، همگامی و همدلی مردم شریف استان، گفت: حمایت های همه جانبه مردم بود که سختی مسیر پر مشقت پیشگیری و مقابله با بیماری کووید ۱۹ را بر تلاشگران عرصه سلامت هموار کرد.

وی با اشاره به تلاش رسانه‌های معاند در ایجاد توطئه و شایعه پراکنی در مورد ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: حرکت خود جوش، حمایت بی‌نظیر و همبستگی مثال‌زدنی مردم استان برای مقابله با کرونا، توطئه‌ها و شایعات بی اساس را خنثی کرد.

رضاعی در ادمه به غربالگری بیماری کرونا به عنوان یکی از اقدامات بی نظیر نظام سلامت در مبارزه با کرونا اشاره کرد و گفت: هم اکنون شش هزار نفر از مردم استان در قرنطینه خانگی به سر می بردند و همکاران ما روزانه آن ها را پیگیری می کنند.

 

انتهای پیام/