رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بانه

کارگران بیکار شده از شیوع کرونا، در صورت دارا بودن شرایط، بیمه بیکاری دریافت می کنند!

کارگرانی که به خاطر شیوع ویروس کرونا بیکار شده اند، در صورت ثبت نام در سامانه الکترونیکی مربوطه و دارا بودن شرایط لازم، حق بیمه ایام بیکاری دریافت می کنند.

به گزارش بانه نیوز؛ “فرشاد دباغی” رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بانه اعلام کرد: کارگرانی که به خاطر شیوع ویروس کرونا بیکار شده اند، در صورت ثبت نام در سامانه الکترونیکی مربوطه و دارا بودن شرایط لازم، حق بیمه ایام بیکاری دریافت می کنند.

وی افزود: این دسته از کارگران باید درخواست خود را در سامانه بیمه بیکاری به نشانی؛
www.bimehbikari.msls.gov.ir
ثبت و کد رهگیری دریافت کنند.

“دباغی” خاطر نشان کرد: درخواست های ثبت شده تا اواخر اردیبهشت ماه امسال بررسی و نتایج ارزیابی ها با استفاده از کد رهگیری افراد، از طریق سامانه یادشده اطلاع‌رسانی می‌شود و از این رو نگهداری کد رهگیری تا پایان فرآیند اعلام نتایج ضروری است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بانه با اشاره به اینکه در اجرای این طرح، اسامی مشمولین دریافت بیمه بیکاری جهت برقراری مقرری بیمه ماه های اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۹۹ به شعب تامین اجتماعی ارسال می‌شود، تصریح کرد: در صورت تداوم تعطیلی کارگاه ها، پرداخت بیمه بیکاری مربوط به ماه‌های آینده نیازمند مراجعه حضوری کارگران متقاضی به این اداره و تشکیل پرونده جهت بررسی آن در کمیته بیمه بیکاری شهرستان است.

وی با تاکید بر اینکه تمامی خدمات و تسهیلات فراهم شده در راستای حمایت از کارگران زحمتکش در همه بخش های جامعه و نیز کاهش مراجعات اداری آنان جهت پیشگیری، مقابله و قطع زنجیره شیوع و انتقال ویروس کرونا است، از کارگران خواست ضمن خودداری از هر گونه مراجعه حضوری، مراتب بررسی درخواست‌ها و تغییرات احتمالی در اطلاع‌رسانی را تنها از طریق سامانه بیمه بیکاری به نشانی یاد شده پیگیری نمایند.

 

انتهای پیام/