کاهش آلودگی هوا در ایتالیا بر اثر “کرونا ویروس”

ماهواره‌های “آژانس فضایی اروپا” تصاویری از ایتالیا به ثبت رساندند که کاهش قابل توجه آلودگی هوا در این کشور بر اثر شیوع “کرونا ویروس” را نشان می‌دهد. به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، در تصاویر منتشرشده از سوی آژانس فضایی اروپا، شاهد کاهش قابل توجه آلودگی هوا در ایتالیا هستیم که علت آن […]


ماهواره‌های “آژانس فضایی اروپا” تصاویری از ایتالیا به ثبت رساندند که کاهش قابل توجه آلودگی هوا در این کشور بر اثر شیوع “کرونا ویروس” را نشان می‌دهد.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، در تصاویر منتشرشده از سوی آژانس فضایی اروپا، شاهد کاهش قابل توجه آلودگی هوا در ایتالیا هستیم که علت آن هم شیوع چشمگیر “کرونا ویروس” در این کشور است.

این تغییرات بین ماه‌های ژانویه تا مارس است.

نخست‌وزیر این کشور در پی افزایش قربانیان بیماری “کووید-۱۹” کل این کشور را تعطیل اعلام کرد.

این تصاویر حاصل داده‌های ماهواره “Sentinel-۵” آژانس فضایی اروپا است که تاثیرات گازهای سمی موجود در جو زمین را نشان می‌دهد.

در حال حاضر ایتالیا مدارس، رستوران‌ها، کافه‌ها، موزه‌ها و سایر مکان‌های عمومی را بسته و برگزاری اجتماعات گسترده را محدود کرده است.

در نتیجه همه این موارد منجر به کاهش آلاینده‌های هوا در این کشور شده است.

ناسا هم طی تحقیقات و بررسی‌هایی دریافته که انتشار گازهای گلخانه‌ای و گاز نیتروژن دی‌اکسید در ایتالیا کاهش یافته است.

ابزاری که آژانس فضایی اروپا با استفاده از آن به تهیه این تصاویر پرداخته، ” Tropomi” نام دارد و می‌تواند میزان گازهای دی‌اکسید نیتروژن، اوزون،فرمالدئید،دی‌اکسید گوگرد، متان، مونوکسید کربن و آئروسل‌ها را اندازه‌گیری کند.

تمامی این گازها بر هوا تنفسی ما و بنابراین روی سلامتی ما تاثیرات منفی می‌گذازند.

انتهای پیام