کتاب، پناهگاه خستگی‌های انسان

ایسنا/کردستان در این روزهای سرد و بی‌روح در خانه ماندن و قرنطینه شدن، ناخودآگاه ماتم و بی‌حوصلگی به انسان هجوم ‌آورده و او را کلافه می‌کند و کتاب تکیه‌گاهی است که در سایه آن می‌توان روزهای پر از بی‌قراری را تاب آورد. به گفته وُلتر نویسنده و فیلسوف نامدار فرانسوی ” برگ‌های کتاب به منزله […]


ایسنا/کردستان در این روزهای سرد و بی‌روح در خانه ماندن و قرنطینه شدن، ناخودآگاه ماتم و بی‌حوصلگی به انسان هجوم ‌آورده و او را کلافه می‌کند و کتاب تکیه‌گاهی است که در سایه آن می‌توان روزهای پر از بی‌قراری را تاب آورد.

به گفته وُلتر نویسنده و فیلسوف نامدار فرانسوی ” برگ‌های کتاب به منزله بال‌هایی هستند که روح را به عالم نور و روشنایی پرواز میدهد”. در این روزها انسان بیش از پیش در جست‌وجوی روزنه‌ای به سمت نور و روشنایی است.

در دنیای فناوری و تکنولوژی امروز، کتاب دیگر جای خود را به رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی گوناگونی داده و این روزها کتاب‌ها فراموش شده‌ترین وسایل یک خانه هستند.

کرونا یا همان کووید ۱۹ علارغم چهره تلخ و زشتی که از خود نشان داد، فرصتی برای انسان‌ فراهم کرد تا به دور از هیاهوی شهر و مشغله روزانه سری به کتابخانه قدیمی گوشه خانه بزند و روزهای خود را در سایه کتاب‌هایی سپری کند که هنوز رود زندگی در لای برگ‌های آن جاری است.

به اعتقاد فرانسیس بیکن “کتاب همچون سفینه‌ای است که اقیانوس بیکران زمان را در می‌نوردد” و چه دوستی بهتر از کتاب که به تنهایی این روزهایمان قدم بگذارد و در مسیری رهسپار شویم که راه را از بیراهه می‌شناسد.

در این روزهایی که برای قطع زنجیره کرونا در خانه‌هایمان روزها را یکی پس از دیگری سپری می‌کنیم خواندن یک کتاب خوب می‌تواند ساعت‌ها و دقایق ملال‌آور را به دقایقی لذت‌بخش و زیبا تبدیل کند.

کتاب زندگی! سفری زیبا و تامل برانگیز

کتاب زندگی! سفری زیبا و تامل برانگیز اثری الهام‌بخش از نویسنده‌ توانمند لوئیز ال هی است. در این اثر با مسائلی مانند رشد، تغییر، کار، ارتباط‌ ‌های مهم زندگی، معنویت، سالمندی، مرگ، ترس و دیگر چالش‌ها آشنا می‌شوید.

در کتاب زندگی! سفری زیبا و تامل برانگیز (Life Reflections on your journey) می‌آموزید صرف نظر از شرایط و موانع زندگی، آسیب‌های گذشته را رها کنید، به روند آفرینش اعتماد نمایید، دیگران و خود را ببخشید و با افکاری مثبت زندگی را تحول بخشید. کتاب حاضر کلید عاشقانه زیستن است.

در این اثر، هر فصل با برخی عبارات تاکیدی مثبت در ارتباط با باورهای جدید پایان می‌یابد. برخی از آن‌ها که برای شما مفاهیم آشناتری دارد را انتخاب و هر از گاهی آن‌ها را تکرار کنید. پایان هر فصل نسخه‌ای از ایده‌های مثبت آمده است که به شما کمک می‌کند تا نیمه خودآگاه ذهن خویش را به یک سیستم پویا و مثبت تبدیل کنید.

لوئیز ال هی (Louise Lynn Hay)، نویسنده این کتاب، به عنوان یکی از پیشگامان در زمینه خودیاری و رشد شخصی شناخته شده است. او سخنران انگیزشی و نویسنده چندین کتاب در زمینۀ روانشناسی، موفقیت و همچنین یکی از رهبران و مروجان تفکر نوین است.

جملات برگزیده کتاب زندگی! سفری زیبا و تامل برانگیز:

لحظه‌ای که در آن هستیم، تمام چیزی است که داریم.

اگر به غم‌های گذشته بچسبیم، بیشتر از همه رنج خواهیم برد.

اگر ندانید چند سال از زندگی شما سپری شده است، کهنسالی مفهومی ندارد.

با هر کس که ملاقات می‌کنم، آینه‌ای‌ است که بخشی از وجود مرا بازتاب می‌دهد.

 بخشی از کتاب زندگی! سفری زیبا و تامل برانگیز

وقتی با عشق به پیام‌های جسم خویش گوش دهید، آن را با غذایی که نیاز دارد، تغذیه می‌کنید، ورزش می‌کنید و آن را دوست دارید. من بر این باورم که باید در رفع هر بیماری جسمی مشارکت کنیم. جسم مانند هر چیز دیگری در زندگی، آینه‌ افکار و باورهای درونی ماست. جسم همیشه با ما صحبت می‌کند. کافی است برای گوش دادن به آن وقت بگذاریم. هر سلول بدن ما به هر فکر و هر کلمه ما پاسخ می‌دهد.

مراقبت از بدن خود، اقدامی از سر مهر و عشق است. وقتی بیشتر در مورد تغذیه اطلاعات کسب کنید، نسبت‌ به احساس خود پس از هر بار خوردن غذاهای خاص آگاه می‌شوید. خواهید فهمید کدام غذا قدرت و انرژی شما را بیشتر می‌کند. بعد به خوردن همان غذاها ادامه خواهید داد.

من به هیچ وجه فکر نمی‌کنم روزهای پایانی زندگی ما باید با بیماری و بستری شدن در بیمارستان یا خانه‌ سالمندان سپری شود. قرار نیست ما این سیاره‌ زیبا و شگفت‌انگیز را این‌گونه ترک کنیم. ما می‌توانیم از بدن خودمان مراقبت کنیم و مدت طولانی سرحال و سالم باشیم.

کتاب «زندگی، سفری زیبا و تامل‌برانگیز» نوشته‌ «لوییز ال. هی» این کتاب در ۸ فصل با عنوان‌های «مسائل مربوط به دوران کودکی و پیامدهای آن در بزرگسالی»، «زنان خردمند»، «بدن سالم، سیاره سالم»، «روابط در زندگی شما»، «شغل خود را دوست داشته باشید»، «جسم… ذهن… روح»، «سالمندی خوشایند و بی‌نظیر»، «مرگ؛ تحول روح شما» تشکیل شده است.

انتهای پیام