کردستانی‌ها ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان صدقه پرداخت کردند 

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان از پرداخت دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان صدقه در سال ۹۸ خبر داد.

محمد رسول شیخی زاده امروز(۲۴فروردین) در جمع خبرنگاران، بابیان اینکه صد درصد صدقات جمع‌آوری‌شده در زمینه کمک به مشکلات مختلف نیازمندان این استان هزینه شده است، اظهار کرد: یک میلیارد و ۳۲۰ میلیون تومان از این مبلغ در بخش حمایت و سلامت و برای کمک به درمان، تحصیل، ازدواج، معیشت، لوازم ضروری زندگی و سوءتغذیه کودکان هزینه شده است.

وی افزود: ۵۰۴ میلیون تومان صدقات نیز در بخش کمک به خرید، ساخت و تعمیرات مسکن نیازمندان هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان بیان کرد: ۲۸۸ میلیون تومان از این مبلغ نیز در زمینه ارائه خدمات آموزشی، تحصیلی، فرهنگی و تربیتی مددجویان تحت حمایت این نهاد صرف شده است.

شیخی زاده ذکر کرد: هزینه کرد ۴۸ میلیون تومان برای کاریابی و اشتغال نیازمندان و ۲۴۰ میلیون تومان نیز برای کمک به نیازمندان از طریق تعامل با مؤسسات خیریه نیز از دیگر محل‌های هزینه کرد صدقات است.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از روش‌های الکترونیکی برای تسریع در پرداخت و کاهش هزینه‌های اضافی در نظر گرفته‌شده که این نوع پرداخت از طریق شماره‌گیری کد #۱۸۸۷۷ و استفاده از نصب اپلیکیشن های آپ و سکه  امکان‌پذیر است.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان در پایان از تمامی نیکوکاران در زمینه مشارکت در برنامه‌های این نهاد و کمک به نیازمندان تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/