آب آلوده همچنان مهمان خانه‌ مردم بانه/ سلامتی مردم در معرض تهدید است‌

کدر بودن آب شرب بانه سبب شده تا مردم این شهر برای استفاده از آب آشامیدنی با مشکل جدی مواجه شوند.

۲۹ آبان ماه سال گذشته در گفت‌وگویی با امام جمعه موقت بانه با عنوان «آب شرب بانه‌ای‌ها بوی فاضلاب می‌دهد؛ مسئولان “هیچ” اقدامی نمی‌کنند» به تشریح وضعیت آب شرب این شهرستان پرداخت.

ماموستا جمال کریمی، امام جمعه موقت بانه در آن گفت‌وگو به صراحت اعلام کرد که «آب شرب بانه‌ای‌ها بوی بد، ناخوشایند و فاضلاب می‌دهد؛ مردم این شهرستان از وضعیت آب شرب نگران و گله‌مندند اما مسئولان هیچ کاری انجام نمی‌دهند».

اخیراً نیز فیلم و کلیپ‌هایی ویدئویی از کدربودن آب بانه از سوی شهروندان در فضای مجازی پخش و برای دفتر تسنیم کردستان نیز ارسال و سبب نگرانی گسترده مردم شده است؛ خبرنگار این رسانه نیز بنا بر وظیفه ذاتی در راستای طرح و پیگیری مطالبات مردمی، کدر بودن آب بانه و گله‌مندی شهروندان را از سوی مسئولان شهرستان پیگیری کرده اما مسئولان علی‌رغم نگرانی‌های مردم، به‌جای اصلاح وضعیت، موضوع را انکار می‌کنند!

محمد امین‌زاده، سرپرست فرمانداری شهرستان بانه در گفت‌وگویی در پاسخ به این سؤال که آیا کدر بودن آب شرب بانه صحت دارد، به صراحت اعلام کرد که «خیر، آب شرب بانه هیچ مشکلی ندارد».

وی افزود: ممکن است در زمان‌ بارگیری سد و شکستگی لوله‌ها تا زمان بازسازی، رنگ و بوی آب شرب متفاوت باشد! اما به لحاظ سلامت و کیفیت مشکلی ندارد.

سرپرست فرمانداری شهرستان بانه تصریح کرد: بعضاً این وضعیت قابل مشاهده است اما تلاش‌هایی برای حل این مشکل انجام شده است.

ماموستا جمال کریمی، امام جمعه موقت بانه نیز در گفت‌وگویی از کدربودن آب این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: متأسفانه علی‌رغم این مشکلات، مسئولان «شفاف‌سازی» نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه آب بانه آلوده و قابل شرب نبوده و شهروندان گله‌مندند، از خبرنگار تسنیم خواست که این مشکلات مردم را به گوش مسئولان استانی رسانده و پیگیری کند.

امام جمعه موقت بانه تصریح کرد: آب شرب بانه بوی ناخوشایند و رنگ آن تغییر کرده است.

از آنجا که در این شرایط کنونی فرماندار کدربودن آب شرب بانه را انکار و امام جمعه که همواره پیگیر مشکلات مردم بوده، آلوده بودن آب را مطرح کرده، قضاوت به خود مسئولان متولی و مخاطبان سپرده می‌شود.

انتهای خبر/