کردستان پذیرای مهمانان نوروزی نخواهد بود/ مردم از نظر تامین مواد ضدعفونی کننده نگرانی نداشته باشند

بە گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، بهمن مرادنیا با بیان این مطلب اظهار داشت: مردم کردستان، مهمانواز و مهمان دوست هستند ولی به دلیل شرایط موجود برای تعطیلات نوروز سال جدید قادر به پذیرایی از مسافران و گردشگران نوروزی نخواهند بود.وی افزود: به منظور پیشگیری از شیوع گسترده بیماری کرونا، برنامه‌های مفصلی از ۲ هفته […]بە گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، بهمن مرادنیا با بیان این مطلب اظهار داشت: مردم کردستان، مهمانواز و مهمان دوست هستند ولی به دلیل شرایط موجود برای تعطیلات نوروز سال جدید قادر به پذیرایی از مسافران و گردشگران نوروزی نخواهند بود.
وی افزود: به منظور پیشگیری از شیوع گسترده بیماری کرونا، برنامه‌های مفصلی از ۲ هفته قبل در استان آغاز شده که مهمترین آن خودداری از پذیرش مسافران نوروزی است.
مرادنیا گفت: برای تعطیلات نوروز سال آینده اجازه برپایی چادر و یا اقامت در پارک ها و مناطق گردشگر پذیر به هیچ کسی داده نمی‌شود.
استاندار کردستان با بیان اینکه افرادی هم که در تعطیلات نوروز نزد خانواده و بستگان خود برمی‌گردند، باید مراقب باشند، اضافه کرد: تلاش خواهیم کرد تا چرخ زندگی مردم مختل و نگرانی آنان بیشتر نشود لذا نیاز داریم مردم به ما برای اجرای برنامه ها کمک کنند.
وی یادآور شد: با تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها، کاهش ساعت کاری ادارات و بانک ها و تعطیلی مسابقات ورزشی و برنامه‌های فرهنگی و هنری سعی کردیم تا حضور و تجمع غیر ضروری مردم را در جامعه کمتر کنیم.
مردانیا تاکید کرد: از دستگاه‌های نظامی مانند ارتش و سپاه و نیروی انتظامی هم کمک گرفتیم تا در ضدعفونی کردن نقاط آلوده یاریگر دانشگاه علوم پزشکی باشند.
استاندار کردستان با قدردانی از کادر درمان و پزشکی که با تلاش شبانه روزی به بیماران خدمت می کنند، گفت: مجموعه دستگاه های اجرایی استان هم تلاش خود را به نحو احسن انجام می دهند تا این بیماری مهار شود.
وی به نظارت مستمر بر میادین میوه و تره بار هم اشاره کرد و افزود: نظارت بر اماکنی که کار عرضه مواد غذایی مردم را بر عهده دارند با شدت بیشتری ادامه دارد.
مرادنیا در ادامه سخنان خود از تامین مواد ضدعفونی کننده به اندازه کافی در استان خبر داد و اضافه کرد: روزانه ۱۰ هزار عدد ماسک در استان تولید می شود که بخش عمده آن در اختیار مراکز درمانی قرار می‌گیرد که به صورت مستمر و مستقیم با بیماری درگیر هستند.
استاندار کردستان به وارد کردن دو محموله الکل به استان نیز اشاره کرد و یادآور شد: هفته آینده هم مقادیری الکل وارد استان می شود لذا مردم از نظر تامین مواد ضدعفونی کننده هیچ نگرانی نداشته باشند.
وی با بیان اینکه بعضی از انجمن‌های مردمی هم در زمینه تولید ماسک به صورت خود جوش مشارکت دارند، از مردم استان خواست تا ماسک و مواد ضدعفونی کننده را از مراکز معتبر تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی تهیه کنند.
مرادنیا به مردم توصیه کرد تا در خانه بمانند و از تردد بی مورد و غیرضروری پرهیز کنند، چرا که مهمترین رکن در کنترل و ریشه کنی این بیماری، مشارکت آنها و رعایت بهداشت فردی و عمومی است.

۴۸