مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری کردستان

کردستان پس از باران

بارش باران در یک هفته اخیر سراسر استان رو فرا گرفته، این بارش‌ها دیشب شدت بیشتری داشت و به برخی از مناطق شهر سنندج خساراتی وارد کرد.

هواشناسی اعلام کرده بارش‌ها تا دوشنبه شدت بیشتری دارد.

بارش سیل آسای باران دیشب باعث آبگرفتگی معابر و ایجاد خسارات جزیی به برخی از منازل مسکونی در نقاط مختلف استان شد.

شهردار سنندج تعداد مناطق حادثه دیده در این شهر را ۹ منطقه عنوان کرد واز آمادگی نیرو‌های شهرداری برای مقابله با چنین حوادثی خبر داد.

متوسط بارندگی‌ها از اول مهر امسال تاکنون ۴۶ میلی متر گزارش شده است که نسبت به متوسط بارندگی‌های مشابه سال گذشته ۲ برابر شده است .

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری کردستان هم از آماده باش اکیپ‌های هلال احمر، آتش نشانی و ستاد مدیریت بحران برای خطرات احتمالی ناشی از بارندگی‌ها در استان خبر داد.

فلاحی با اشاره به ادامه بارش باران تا روز دوشنبه و بالا آمدن آب رودخانه‌ها و خطر ناک شدن تردد در گردنه‌ها به دلیل احتمال بارش برف و مه آلود بودن، از مردم خواست از رفتن به سفر‌های غیر ضرور و نیز کنار رودخانه‌ها به دلیل سیلابی شدن خودداری کنند .

مدیر دفتر مطالعات پایه شرکت آب منطقه‌ای کردستان هم با اشاره به اینکه سنندج دیشب بیشترین بارندگی را با ۲۷ میلی متر به خود اختصاص داد گفت: شهر‌های بانه ۱۹، کامیاران، بیجار و قروه با ۱۲ میلی متر به ترتیب بیشترین و کمترین بارندگی را داشتند .

مبارکی با اشاره به جاری شدن تمام رودخانه‌ها و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها از مردم خواست نکات هشداری را رعایت کنند.

انتهای خبر/