کلاس‌های آنلاین ناسا را در این دوران از دست ندهید

ناسا اخیرا و در دوران شیوع ویروس کرونا که اکثر افراد جهان در خانه هستند کلاس‌های آنلاین برگزار می‌کند.

در حالیکه در اکثر کشورهای جهان به دلیل شیوع  بیماری کووید-۱۹ طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در حال انجام است ناسا از این فرصت برای برای سرگرم کردن افراد علاقه‌مند به فضا برنامه‌های فوق العاده‌ای ارائه داده است.

با اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی در سراسر آمریکا، ناسا یک پلتفرم آنلاین جدید راه اندازی کرده است که در آن کتاب‌های الکترونیکی، تورهای مجازی، پادکست و کلاس‌های STEM(علم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) را برای خانواده‌ها و دانش آموزان و دانشجویان ارائه می‌دهد.

“بتینا اینکلان”(Bettina Inclán) مدیر مسئول دفتر ارتباطات ناسا گفت: ما می‌دانیم که افراد سراسر جهان به ویژه دانش آموزان و دانشجویان به دنبال راه‌هایی برای سرگرم کردن خود در خانه و بدون خارج شدن از آن هستند. پلتفرمی که ما ارائه داده‌ایم “ناسا در خانه”(NASA at Home) نام دارد و شامل بسیاری از کلاس‌های علمی جذاب است. تمام افراد از کودکان مهدکودکی تا افراد بزرگ‌تر می‌توانند از دروس برنامه‌نویسی این کلاس آنلاین بهره ببرند. کلاس‌های آنلاین شامل فیلم‌های مفید، پروژه‌های فردمحور و تورهای واقعیت افزوده است که شامل یک تور تلسکوپ فضایی هابل و ایستگاه فضایی بین‌المللی است. این برنامه همچنین برنامه‌های درسی رسمی را نیز ارائه می‌دهد.

ایکلان در ادامه افزود: ناسا راهی را برای افراد ایجاد کرده است که با حرکت دادن پاهایشان در زمین بتوانند آسمان را مشاهده کنند و خودشان را در فضا ببینند. ما امیدواریم هر فرد لحظاتی را برای مشاهده این برنامه‌ها اختصاص دهد.

برنامه ناسا در خانه همچنین این فرصت را در اختیار افراد قرار می‌دهد تا با فضانوردان نیز در تعامل باشند به عنوان مثال “کریستینا کخ”(Christina Koch) فضانورد رکورددار ناسا تمام روزهای هفته ساعت چهار بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی (۰۰:۳۰ بامداد به وقت تهران) در حساب کاربری خود در اینستاگرام به صورت زنده کتاب‌هایی را برای کودکان می‌خواند. تلویزیون ناسا همچنین برنامه برنامه‌نویسی را تمام روزهای هفته از ساعت ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر به وقت منطقه زمای شرقی اجرا می‌کند.

افراد علاقه‌مند به برنامه ناسا در خانه می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه کنند.

 

انتهای پیام/