کلاهبردار ۵۰ میلیارد ریالی دستگیر شد/اعتراف به ۴۰ فقره کلاهبرداری

سردار علی آزادی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان سنندجی به اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان و ارائه شکایتی مبنی بر کلاهبرداری از آنان تحت عناوین مختلف توسط یکی از کلاهبرداران حرفه ای و سابقه دار، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران […]سردار علی آزادی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان سنندجی به اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان و ارائه شکایتی مبنی بر کلاهبرداری از آنان تحت عناوین مختلف توسط یکی از کلاهبرداران حرفه ای و سابقه دار، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های به عمل آمده و اظهارات مال باختگان مشخص شد متهم با عناوینی چون خرید و فروش خودرو، زمین، آپارتمان و به بهانه های مختلف اعتماد مال باختگان را جلب و پس از دریافت مبالع هنگفت، گوشی تلفن همراه خود را خاموش و پاسخگوی آنان نبود.

فرمانده انتظامی استان کردستان ادامه داد: در تحقیقات تخصصی به عمل آمده و با راهنمایی مال باختگان و استفاده از بانک اطلاعاتی کلاهبرداران سابقه دار، هویت وی توسط ماموران شناسایی و و با اخذ نیابت قضائی طی یک عملیات پلیسی در یکی از شهرستان های استان آذربایجان غربی دستگیر شد.

سردار آزادی یادآور شد: در تحقیقات تخصصی به عمل آمده و با ارائه شواهد و مدارک از سوی ماموران و مواجهه حضوری با تعدادی از مال باختگان متهم چاره ای جز بیان حقیقت نداشت و به بیش از ۵۰ میلیارد ریال کلاهبرداری از شهروندان سنندجی اعتراف کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۴۰ شاکی در این پرونده شناسایی و به پلیس آگاهی فراخوانده شدند، بیان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.