«کمک های مؤمنانه» باعث ترویج فرهنگ نوع دوستی می شود

در این بحران همه پای کار آمدند و در این میان کشور ایران باتوجه به فرهنگ اسلامی که دارد نسبت به دیگر کشورها در بحران ها موفق تر عمل خواهد کرد.

حجت الاسلام عابدین رستمی شامگاه دوشنبه در نشست هماهنگی اجرای رزمایش کمک های مؤمنانه در شهرستان قروه در راستای مقابله با کرونا و کمک به اقشار آسیب دیده از این بیماری اظهار داشت: کرونا علاوه بر مضرراتی که داشت باعث شد آمادگی هایی در جامعه شکل بگیرد.

رستمی با بیان اینکه قرارگاه مساوات و همدلی مدیریت رزمایش کمک های مؤمنانه را بر عهده دارد، افزود: این رزمایش چند هدف اصلی ۴۰ روزه را دنبال می کند که تلاش بر این است تا دائمی شده و همیشگی باشد.

وی اهداف قرارگاه را شامل شناسایی نیازمندان و افراد آسیب دیده، جذب و مدیریت کمک ها و سازماندهی آنها، تشکیل جامعه آماری واحد و یکپارچه، توزیع درست و به موقع دانست.

رستمی با اشاره به اینکه تشکیل کمپین های مردمی برای جمع آوری کمک ها و موازی کاری هایی که شد، خود آسیب است، تصریح کرد: مهمترین هدف این قرارگاه هماهنگی است که این موازی کاری را از بین می برد به طوری که همه بتوانند از خدمات مرتبط بهره ببرند.

وی در ادامه از تأسیس آشپزخانه در تمامی بخش های برای نیازمندان تحت استانداردهای وزارت بهداشت خبر داد و تأکید کرد که همه کارها باید در داخل شهرستان انجام شود.

رستمی همچنین دعوت مردم و مسئولان به جهاد به هر شکلی که هست را از ویژگی های این قرارگاه عنوان کرد و گفت که نحوه و شکل قرارگاه کاملاً بومی بوده و باید رنگ مردمی به خود بگیرد و یک فرهنگ ماندگار و مداوم برای تمام مقاطع سال در جامعه ایجاد شود.

انتهای پیام/