کمیته امداد واسطه خیر رساندن به افراد مستحق است

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، آیت‌الله حسینی شاهرودی در جمع مدیران و معاونین کمیته امداد این استان به مناسبت ۱۴ اسفند سالروز تأسیس این نهاد، اظهار داشت: این کار بسیار ارزشمند و توفیق بزرگی برای کارکنان این نهاد است، خداوند همیشه به طریق مختلف زمینه انجام هر کار و خدمتی را برای بندگان خود […]به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، آیت‌الله حسینی شاهرودی در جمع مدیران و معاونین کمیته امداد این استان به مناسبت ۱۴ اسفند سالروز تأسیس این نهاد، اظهار داشت: این کار بسیار ارزشمند و توفیق بزرگی برای کارکنان این نهاد است، خداوند همیشه به طریق مختلف زمینه انجام هر کار و خدمتی را برای بندگان خود فراهم می کند و کمیته امداد وسیله کمک به نیازمندان شده است.
وی خاطر نشان کرد: عدالت در ارائه خدمات کمیته امداد به‌خوبی رعایت شده است و هر یک از مددجویان و خانواده‌های تحت حمایت بر اساس نیازشان که در اولویت قرار دارد خدمات دریافت می‌کنند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: برای تعدادی از این افراد اشتغال در اولویت قرار دارد و برای تعدادی دیگر مسکن و یا درمان مهم‌تر از سایر خدمات است.
آیت‌الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه میزان زکات جمع‌آوری‌شده امسال ۲۲ میلیارد تومان بود،گفت: در این زمینه شاهد رشد هستیم اما باید توجه بیشتری شود تا هم نیازمندان بیشتری از برکات این فریضه در بخش‌های معیشت، مسکن، درمان و سایر سرفصل نیازها بهره‌مند شوند و هم به ساخت پروژه‌های عام‌المنفعه همچون مساجد کمک شود.
مدیرکل کمیته امداد استان کردستان نیز در ادامه این دیدار  از هزینه کرد ۴۶۱ میلیارد تومان برای مددجویان کردستانی در ۱۱ ماهه نخست سال جاری خبر داد و اظهار داشت: هم اکنون ۶۹ هزار خانوار و در قالب ۱۳۸ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد کردستان هستند که ۲۶ هزار نفراز این جمعیت  زنان سرپرست خانوار را تشکیل می دهد.
شیخی زاده ادامه داد: بودجه مصوب سال ۹۸ برای نیازمندان استان کردستان ۵۴۱ میلیارد تومان بوده که از این مبلغ در ۱۱ ماهه امسال ۴۶۱ میلیارد تومان هزینه شده است.
وی خاطر نشان کرد: در ۱۱ ماهه نخست امسال ۱۶۶ میلیارد تومان مستمری و کمک‌معیشت به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد کردستان پرداخت‌شده است.
مدیر کل کمیته امداد استان کردستان افزود: برای کمک به ازدواج ۲۸۰۰ جوان نیازمند ۶ میلیارد تومان، بیمه اجتماعی مددجویان چهار میلیارد تومان، سه و نیم میلیارد تومان برای درمان، پنج میلیارد تومان کمک موردی و تأمین هزینه‌های زندگی و دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان نیز برای کمک به تحصیل دانشجویان و دانش آموزان تحت حمایت طی امسال هزینه شده است.
شیخی زاده عنوان کرد: در بخش اشتغال‌زایی مددجویان تحت حمایت ۱۳۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد ۳۶۰۰ طرح اشتغال در ۱۱ ماهه نخست امسال پرداخت‌شده است.
وی تصریح کرد: در بخش مسکن مددجویان نیز ۵۳۰ واحد مسکونی برای مددجویان شهری و روستایی خریداری شده ، که برای این تعداد ۲۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است که ۳۴۰ واحد آن با مشارکت سپاه انجام‌شده است.

۴۸