کنترل بحران کرونا نیازمند همراهی و مشارکت بهتر مردم است

به گزارش خبرنگار مهر، حسین خوش اقبال شامگاه جمعه در نشست فوق العاده شورای تأمین و ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان قروه اظهار داشت: بحران جدی است و همه باید حساسیت ها را بالا ببریم و مردم باید احساس کنند اگر همراه نباشند و در کنار کادر سلامت قرار نگیرند امکان هرگونه اتفاق ناگواری […]به گزارش خبرنگار مهر، حسین خوش اقبال شامگاه جمعه در نشست فوق العاده شورای تأمین و ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان قروه اظهار داشت: بحران جدی است و همه باید حساسیت ها را بالا ببریم و مردم باید احساس کنند اگر همراه نباشند و در کنار کادر سلامت قرار نگیرند امکان هرگونه اتفاق ناگواری در سطح استان و شهرستان وجود دارد.

به گفته او شهرستان قروه باتوجه به شرایط خاصی که دارد و با دیگر استان های بحرانی همسایه است و اینکه ورودی هایی به این شهرستان وجود خواهد داشت، از حساسیت ویژه ای برخوردار است.

خوش اقبال با بیان اینکه با امکانات موجود عاجز هستیم و مردم باید در کنار ما قرار بگیرند تا بخش عمده ای از مشکلات حل شود، افزود: از مردم قروه درخواست می شود باتوجه به فرهنگی که دارند از همشهریان خود بخواهند که امسال مسافرت به قروه را خط بزنند.

او با تأکید بر اینکه ما میهمان را دوست داریم اما سلامت جامعه برای همه مهم است، تصریح کرد: نیاز است مردم نوروز امسال را متفاوت برگزار و دید و بازدیدها جمع و این جشن را در خانواده گرم تر کنند.

معاون سیاسی استاندار کردستان همچنین گفت که کنترل بحران زمانی اتفاق می افتاد که مردم را در کنار خودمان داشته باشیم و باید دانست که این یک جنگی فراگیر بوده و همه استان ها را درگیر کرده است.

حسین خوش اقبال با اشاره به محدود بودن کادر پزشکی و پرستاری، بیان کرد: سرمایه های بهداشتی باید حفظ شوند و این پیش نمی رود مگر با همراهی مردم و اگر مردم همراه نباشند گرفتار می شویم و اگر کادر سلامت گرفتار شود فاجعه به همراه دارد.

مطابق اظهارات او ظرف یک هفته گذشته در سقز تعداد ده نفر از پرستاران و پزشکان گرفتار بیماری کرونا شدند و اکنون باید این اندوخته های خودمان را کمک کنیم.

خوش اقبال نسبت به کم شدن کادر درمانی ابراز نگرانی کرد و گفت که با وجود تمامی تدابیر اتخاذ یافته اما هنوز ما نگرانیم اگر بیماران مراجعه کنند و پرستار و پزشک نباشد، فاجعه بدتر می شود.

او به تقویت روحیه کادر سلامت اشاره کرد و یادآور شد که تأمین متخصص و پرستار زمان بر است و نمی شود در کوتاه مدت جبران کرد لذا از این جهت نیاز است توجه شود.

خوش اقبال از لغو تمامی جشن های نوروزی در راستای حفظ سلامت جامعه خبر داد و تأکید کرد که این مسئله نباید مانع پاکسازی شهر و تقویت روحیه نشاط در جامعه شود.

در نظر گرفتن وضعیت روانی جامعه بعد از بحران از جمله موارد مهمی بود که این مقام مسئول به آن پرداخت و خواستار توجه هرچه بیشتر به این مسئله شد.

حسین خوش اقبال بر فرهنگسازی در جامعه تأکید کرد و یادآور شد: باید مردم را هم وادار صحنه کرد و با حضور مردم حداکثر بهره را در راستای ایجاد همدلی در مبارزه با ویروس کرونا برد.

او وضعیت قروه در راستای پای کار آوردن مردم را خوب ارزیابی کرد و گفت که قروه در این زمینه پیشگام بوده و باید ادامه داشته باشد.

خوش اقبال در ادامه به دغدغه های مربوط به اقشار کم درآمد اشاره داشت و از توجه دولت نسبت به این مهم گفت.

او بار دیگر همراهی مردم را مهم دانست و عنوان کرد: هرچقدر هم تجهیز شویم از نظر امکانات بهداشتی و درمانی تا زمانی که همراهی مردم نباشد مؤثر نخواهد بود.

لغو مراسم پنجشنبه آخر سال، چهارشنبه سوری و دید و بازدیدها و … از دیگر مواردی بودند که معاون سیاسی استاندار کردستان بار دیگر تکرار و بر آن تأکید کرد.