کودکان کردستانی خالق داستان‌های نشاط و امید می‌شوند

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان، سهیلا شیخی اظهار داشت: در پی تعطیلی مراکز فرهنگی هنری با هدف مبارزه با ویروس کرونا و حفظ سلامت اعضا و مربیان و در راستای محتوا سازی برنامه‌های فرهنگی، هنری و ادبی مسابقه امید، نشاط و آرامش در […]به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان، سهیلا شیخی اظهار داشت: در پی تعطیلی مراکز فرهنگی هنری با هدف مبارزه با ویروس کرونا و حفظ سلامت اعضا و مربیان و در راستای محتوا سازی برنامه‌های فرهنگی، هنری و ادبی مسابقه امید، نشاط و آرامش در کانون کردستان طراحی شد.

وی افزود: این مسابقه به دنبال آن است تا فرایند فعالیت اعضا در خانه متوقف نشود و رسالت کانون در پر کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در این شرایط نیز انجام شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان ادامه داد: امروز کشور ما در شرایط خاصی از نظر تهدید بیماری قرار گرفته است و ارتباط مستقیم با مخاطبان امکان پذیر نیست اما تولید محتوای فرهنگی برای کودکان و نوجوانان یکی از نیازهای کشور در موضوع های مختلف است.

شیخی یادآور شد: با این کار می توان علاوه بر آموزش به شکل غیر مستقیم امکان کم کردن آسیب‌ها را فراهم آورد و امید و نشاط را به جامعه خصوصاً مخاطبان کودک و نوجوان هدیه کرد.

وی بیان کرد: طرح قصه گویی ۹۰ ثانیه‌ای با موضوع امید، نشاط و آرامش و در محورهای معرفی کتاب و روخوانی کتاب و قصه خوانی، بازی و سرگرمی های خانگی و آموزش کاردستی، شعرخوانی و نمایشنامه خوانی و نامه ای به ویروس کرونا (طنز)، برگزار می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان گفت: دیگر محورهای این مسابقه شامل، کارگاه مجازی داستان نویسی، شعرسرایی و دلنوشته با موضوع های کرونا شکستت می دهیم، زیر چتر مهربانی خدا، من به آینده امیدوارم چون … و کتابخانه من (عکس از کتابخانه های شخصی) است که به صورت مجازی از طرف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان برای بچه‌ها به اجرا در می‌آید.

شیخی اظهار داشت: در همین راستا اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بعد از جمع آوری آثار ارسالی، آثار منتخب را در صفحه‌ای در زیر دامنه پرتال اینترنتی کانون به نشانی www.omid.kpf.ir که به همین منظور راه‌اندازی شده است، منتشر می کند.

وی افزود: برای دسترسی آسان‌تر کودکان و نوجوانان به فایل‌هایی که مربیان کانون برای همراهی با بچه‌ها تولید و منتشر می‌کنند، علاوه بر این پایگاه، هشتگ‌هایی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با عنوان‌های در دل دارم امید، کانون امید و پیک امید طراحی شده است.