گزارش| سایه سنگین کرونا بر معیشت دستفروشان/ خبری از پرداخت یارانه کمک معیشتی نیست + فیلم

در این روزهای کرونایی، دستفروشان و دوره‌گردان استان کردستان با وجود در معرض خطر ویروس کرونا، اما همچنان از سر ناچاری و نیاز مالی شدید این خطر را به جان خریده و برای کسب لقمه‌ای نان حلال به خیابان‌ها آمده و دستفروشی می‌کنند.

دستفروشان مرکز استان کردستان با ابراز گله‌مندی از عدم تحقق وعده آقای روحانی در پرداخت تسهیلات و یارانه حمایتی و کمک معیشتی  و عدم‌توجه دولت به این قشر در شرایط اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، هوشمند و روزهای کرونایی، خواستار چاره‌اندیشی برای حل مشکلاتشان شدند؛ آنان می‌گویند مسئولان همیشه از تریبون‌ها اعلام کرده از خانه بیرون نیایید در حالیکه ما به‌خاطر نبود درآمد و شرایط بد اقتصادی مجبوریم.

دولتمردان بی‌عمل استان کردستان نیز در این روزها، جز برگزاری جلسات نمایشی و تکراری و اعلام آمارهای مبتلایان و فوتی‌های کرونایی، کاری برای دستفروش‌ها و قشر ضعیف جامعه انجام نداده در حالیکه انتظار می‌رود این مسئولان از پشت میزهای خود برخیزند و میان همین دستفروشان و دوره‌گردان بروند و بدانند که چرا در این روزهای خطرناک باز دستفروشی می‌کنند!

در ادامه از وضعیت دستفروشی در روزهای کرونایی که حاوی گلایه‌های جوانان و  پیرمردهای دستفروش و دوره‌گرد در سنندج بوده، را می‌بینید:

انتهای پیام/