رییس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان

بیش از ۲۵۰۰ نفر در کردستان قرنطینه خانگی شده‌اند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از قرنطینه خانگی ۲ هزار و ۵۲۳ نفر در کردستان خبر داد که سنندج با ۶۳۳ نفر بیشترین آمار را دارد.

به گزارش بانه نیوز؛ فرزین رضاعی عصر امروز در جلسه ستاد استانی مبارزه با کرونا که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، تعداد بستری‌های موجود در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مختص کرونای استان را ۱۲۸ نفر عنوان کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطرنشان کرد: امروز ۲۳ نفر به تعداد بستری‌های استان اضافه شده و ۱۰ نفر نیز بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

رضاعی اذعان کرد: در روستای اویهنگ اتفاقی افتاده بود که معاون بهداشتی دانشگاه به روستا رفت و اقدامات آموزشی و بهداشتی و موضوع قرنطینه روستا را با امام جمعه، دهیار و شوراهای روستا پیگیری و انجام داده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از قرنطینه خانگی ۲ هزار و ۵۲۳ نفر در کردستان خبر داد که سنندج با ۶۳۳ نفر بیشترین آمار را دارد و سقز و بانه در ردیف‌های بعدی قرار دارند.

وی ادامه داد: افراد قرنطینه در قالب دو لایه خانواده مبتلایان و لایه دوم نیز افرادی که با بیماران تماس داشته‌اند، هستند.

رضاعی خاطرنشان کرد: ۳۶۲ مورد از بین افراد قرنطینه خانگی علامت‌دار شده‌اند و ۷۲ مورد بستری از بین این افراد بوده است و این بیانگر اهمیت قرنطینه خانگی است که از انتقال بیشتر ویروس جلوگیری خواهد کرد

 

انتهای پیام/