یک هزار و ۲۳۴ شعبه اخذ رای در کردستان پیش بینی شد

دبیر ستاد انتخابات استان کردستان گفت: یک هزار و ۲۳۴ شعبه اخذ رای برای جمع آوری آرای مردم این استان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش بینی شده که ۵۲۹ شعبه آن شهری است.

مراد جعفری روز سه شنبه در گفت و گویی اظهار داشت: ۷۰۵ مورد از این تعداد هم شعبه روستایی بوده و از مجموع کل شعب اخذ رای،  ۶۳۲ شعبه ثابت و ۶۰۲ شعبه هم سیار است.

وی با بیان اینکه ۱۰۶ داوطلب در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در کردستان حضور دارند، افزود: تاکنون از مجموع ۲۸۱ داوطلبی که ثبت نام کرده بودند، ۵۹ نفر انصراف خود را اعلام کردند.

جعفری تاکید کرد: از مجموع یک میلیون و ۶۰۳ هزار و ۱۱ نفر جمعیت استان براساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ کمتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند.

استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و ۶ نماینده در مجلس شورای اسلامی است، (حوزه انتخابیه سنندج شامل شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره ۲ نماینده، حوزه انتخابیه بیجار یک نماینده، حوزه انتخابیه قروه شامل شهرستان‌های قروه و دهگلان یک نماینده، حوزه انتخابیه سقز شامل شهرستان‌های سقز و بانه یک نماینده و حوزه انتخابیه مریوان  و سروآباد یک نماینده) است.

جمعه دوم اسفند ماه مردم استان کردستان همزمان با سراسر کشور با حضور در پای صندوق‌های رای نماینده خود برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را انتخاب خواهند کرد.

ایرنا
انتهای خبر/